Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
Нека преброим звездите EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
Нека преброим звездите EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
Нека преброим звездите EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
Нека преброим звездите EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
Нека преброим звездите EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
Нека преброим звездите EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
Нека преброим звездите EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
Нека преброим звездите EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
Нека преброим звездите EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
Нека преброим звездите I_vote_lcap27%Нека преброим звездите I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
Нека преброим звездите I_vote_lcap27%Нека преброим звездите I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
Нека преброим звездите I_vote_lcap5%Нека преброим звездите I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
Нека преброим звездите I_vote_lcap32%Нека преброим звездите I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
Нека преброим звездите I_vote_lcap9%Нека преброим звездите I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
Нека преброим звездите 62160870 Нека преброим звездите 1059058a

 

 Нека преброим звездите

Go down 
+2
Geast
Mixi
6 posters
АвторСъобщение
Mixi

Mixi


Брой мнения : 111
Points : 121
Reputation : 3
Join date : 01.02.2010

Нека преброим звездите Empty
ПисанеЗаглавие: Нека преброим звездите   Нека преброим звездите EmptyНед Фев 14, 2010 7:27 pm

Още едно старичко, но ми се искаше някога да види свят...


Беше събота вечер и Ан отиде с приятелките си на ледената пързалка. Откъде да знае, че ще се случи подобно нещо? Усети само силна болка, очите й се премрежиха, не можа дори да извика.
Когато дойде в съзнание, лежеше в болнична стая, заедно с още две момичета и едно момче. Надигна се от леглото и усети силна болка в крака си.
- Събуди се.
- Ан, как си?
Двете й приятелки стояха до нея заедно с някакво момче. По-късно Ан щеше да разбере, че той се беше блъснал в нея и прерязал пръсеца й с кънките си; че той я беше донесъл на ръце до болницата. Сега искаше единствено обезболяващи. Момчето не забеляза странната реакция на приятелките й.
Когато Ан получи лекарствата си, стана приказлива и лъчезара. Приятелките й си тръгнаха, но непознатото момче остана при нея, докато родителите й дойдоха да я видят.

Следващата седмица Ан остана в болницата, а момчето идваше да я види всеки ден. Беше толкова мил, носеше й цветя и малки подаръчета. А когато я изписаха, той обеща на Ан, че ще я взима всеки ден от вкъщи, за да я кара с мотора си до училище. Момичето се съгласи – дали защото Лий беше симпатичен, или защото обезболяващите я караха да се чувства отпусната и весела.

Не очакваше наистина той да я взима за училище; не очакваше и, че ще я кара до вкъщи. Но той го правеше и изглежда му харесваше. Започна да я извежда все по-често и да търси всякакви поводи, за да я види. А Ан нямаше нищо против. Всичко се развиваше толкова бързо, че по принцип тя би се стреснала. Но сега всичко й се струваше като приказка, животът й стана безгрижен и лежерен. Преди да се осъзнае, Ан не само беше завъртяла главата на Лий, но също беше се влюбила в него. Това беше напълно чуждо за нея – тя никога не обичаше никого. Никого, освен себе си. Животът я беше научил да не се привързва силно. Тя имаше много приятели, наистина много, но не можеше да твърди, че са истински: не споделяше чувствата си с тях, не се интересуваше от техните; можеше да си представи живота без тях и все пак те я забавляваха. Това беше важното за Ан – да се забавлява.

А Лий беше нещо напълно ново за нея... може би ново развлечение. Ан не искаше да си признае, че може да е нещо по-сериозно, но непознатото чувство я разкъсваше. Колкото й да й беше приятно с него, Ан изпитваше страх всеки път, когато мислеше за момчето. Постепенно свикна и с това. Тя беше момиче, което лесно се приспособяваше според промените и не допускаше нищо да я засегне.

Лий беше толкова мил с нея, толкова добър и внимателен; гледаше я с възхищение, държеше се с нея като с божество. Понякога Ан се чудеше дали въобще заслужава подобно отношение: тя не беше нито мила, нито добра; не показваше чувствата си. Не можеше да повярва, че го прави щастлив, въпреки че Лий непрестанно повтаряше колко му е приятно с нея. Ан се чувстваше виновна, тъжна и все пак щастлива. Забелязваше промяна у себе си: все пак беше станала по-нежна и същевременно по-наивна; радваше се на малките неща и започна да забелязва подробностите. Но знаеше, че Лий не е способен да разсее мрака в нея.

Една петъчна вечер двамата лежаха на плажа и гледаха звездите.
- Ан, трябва да ти кажа нещо.
- Слушам те.
- Родителите ми заминават за Русия. Трябва да отида с тях.
Момичето мълчеше. Сърцето й сякаш се разкъса на хиляди парченца, искаше да извика, да го спре, но гласът й заглъхна някъде по пътя към устните. Той я оставяше! Щеше да замине и да я остави сама! Ан не можеше да повярва: той не я обичаше; не беше истина и, че тя го прави щастлив. Щеше да замине просто така...
- Хайде да преброим звездите – прошепна момичето, но това не беше нейният глас: дрезгав, леден, твърд, но много нежен.
Лий я погледна с недоумение: беше свикнал със странностите й, дори ги беше обикнал, както обичаше цялото й същество. Но не очакваше подобно нещо. „хайде да преброим звездите” – само това ли щеше да му каже? Нямаше ли да го спре? Нямаше ли да го увери, че не може да живее без него, че ще й липсва? Той я познаваше много по-добре, отколкото тя си мислеше и отколкото би му позволила. Може би дори по-добре, отколкото тя познаваше себе си. Това го разколеба: дали Ан се защитаваше по този начин или просто всичко беше свършило много отдавна, още преди да й беше споменал, че заминава; още преди да беше започнало?
Никой от тях не каза и дума повече: и двамата брояха звездите сами за себе си, и двамата брояха моментите, прекарани заедно, които ги бяха направили щастливи. Но не си казаха нищо нито докато лежаха на плажа, вперили поглед в ясното небе, нито докато се брибираха заедно, нито на другия ден, когато Ан дойде да целуне Лий за последен път.

Когато се разделиха, момичето плачеше. Защо не го беше спряла, защо му позволи да си отиде?
Лий се питаше същото. Една единствена нейна дума би го накарала да остане, а тя само предложи да броят звездите. Защо ли? Защо беше толкова странна, толкова потайна? Защо се страхуваше да го обича? Защо той се съмняваше в нея? Всичко беше свършило и въпреки това Лий знаеше, че винаги ще я обича. Винаги. Познаваше я добре – тя не беше като другите момичета. Таеше толкова болка в сърцето си и толкова отчаяние. Беше загубила толкова много... той трябваше да я пази, да спаси пламъка в сърцето й. Беше й казал, че ще бъде до нея.

След седмица реши да й пише. Часове наред седя на бюрото си и не можеше да започне писмото. Накрая пръстите му започнаха да тракат по клавиатурата:
„Скъпа Ан,

Как си? Липсваш ми страшно много. Не трябваше да заминавам, но мислех, че искаш това. Кажи ми, че греша, кажи ми, че ме обичаш, и ще се върна.

Искаше ми се да си тук, до мен, за да погледаме заедно Северното сияние. Искаше ми се просто да си до мен. Да си до мен тази вечер, когато небето гори с хиляди пламъци... и заедно да преброим звездите. Заедно.

Обичам те, Ан.”

Прочете го няколко пъти и кликна с мишката върху бутона Send the message. Целия ден прекара в вперил поглед в монитора, очаквайки отговор. Накрая получи. С трпереща ръка натисна бутончето: писмото не беше от Ан. Пишеше му една от нейните така наречени приятелки:
„Ан е в болница. Свръхдоза. Може да не издържи”.
Кратко, точно, ясно и право в целта. Лий извика от болка. Не можеше да повярва. Свръхдоза? Ан? Не!!! Стоеше и гледаше в съобщението, препрочиташе го и се надяваше да види някоя усмивка, която да му подскаже, че това е лоша шега. Но знаеше, че не е така.

Не се забави много – хвана първия полет до родния си град. Минутите се нижеха убийствено бавно, а чувството за вина изпълваше цялото му същество. Трябваше да се досети на какво е способна, знаеше още от самото начало. Тя не принадлежеше на този свят, гаснеше постепено. А той го знаеше и не я спря. Не можа да я предпази, да спре болката й и да й каже, че той ще я дари с цялата любов, която е дала и не е получила в замяна.

Когато пристигна в болницата се молеше само да не е прекалено късно.
- Лий, ти ли си?
- Да, Ан, тук съм. Не се плаши.
- Не ме е страх, Лий, нали ти си до мен – вялата усмивка на бледото лице беше толкова красива, невинна и същевременно страшна. – Съжалявам, Лий, не исках, но не можех повече.
- Недей, Ан. Не говори така. Няма за какво да съжаляваш. Още тази вечер заедно ще отидем на плажа и ще преброим звездите.
- Да, звездите...

Ан не проговори повече – затвори очите си и се отпусна в прегръдките на Лий. Той потрепери. Защо? Защо си отиде? Искаше да й каже толкова много неща. Дори не успя да кръсти звезда на нейно име, да й каже колко я обича, да я целуне. Искаше да преброи звездите с нея, а те бяха толкова много...
Върнете се в началото Go down
Geast




Брой мнения : 645
Points : 827
Reputation : 5
Join date : 13.02.2010
Age : 28

Нека преброим звездите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нека преброим звездите   Нека преброим звездите EmptyНед Фев 14, 2010 9:59 pm

Много е красиво, рядко такива разкази ми правят впечатление, но този беше невероятен!
Върнете се в началото Go down
Mixi

Mixi


Брой мнения : 111
Points : 121
Reputation : 3
Join date : 01.02.2010

Нека преброим звездите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нека преброим звездите   Нека преброим звездите EmptyПет Фев 19, 2010 10:11 pm

Мерси много. Толкова е мило от твоя страна barfly
Върнете се в началото Go down
sparkling_dust

sparkling_dust


Брой мнения : 303
Points : 342
Reputation : 4
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Нека преброим звездите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нека преброим звездите   Нека преброим звездите EmptyСъб Фев 20, 2010 12:06 am

Хм... Разказът ти наистина ме разчувства. Прекрасно беше, а това със звездите беше уникално! Жалко, че нещата не завършват с щастлив край, когато е нужно толкова малко- просто да открием душата си за другите около нас.
Макар и тъжен, разказът беше красив. Поздравления за прекрасната работа и много успехи в творенето!
Върнете се в началото Go down
Mixi

Mixi


Брой мнения : 111
Points : 121
Reputation : 3
Join date : 01.02.2010

Нека преброим звездите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нека преброим звездите   Нека преброим звездите EmptyПон Фев 22, 2010 9:24 pm

Оу, много благодаря. Честно казано очаквах критика :strah:
Върнете се в началото Go down
Madame Vilette
Потребител за месец март 2010 г
Madame Vilette


Брой мнения : 192
Points : 245
Reputation : 11
Join date : 02.02.2010
Age : 35

Нека преброим звездите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нека преброим звездите   Нека преброим звездите EmptyСъб Фев 27, 2010 5:02 pm

Ох, миличка, разказът направо ме разплака накрая. Браво, много ми хареса!

Кам иска да си вземе такъв мъж като Лий! (wasn`t me)
Върнете се в началото Go down
Mixi

Mixi


Брой мнения : 111
Points : 121
Reputation : 3
Join date : 01.02.2010

Нека преброим звездите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нека преброим звездите   Нека преброим звездите EmptyСъб Фев 27, 2010 8:33 pm

Elle написа:
Ох, миличка, разказът направо ме разплака накрая. Браво, много ми хареса!

Кам иска да си вземе такъв мъж като Лий! (wasn`t me)
Мерси. Inlove Ти кога пак ще ме зарадваш?
Ако намеря някой Лий, пращам го веднага.
Върнете се в началото Go down
vilenceto

vilenceto


Брой мнения : 8
Points : 15
Reputation : 0
Join date : 09.04.2010
Age : 30

Нека преброим звездите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нека преброим звездите   Нека преброим звездите EmptyПет Апр 09, 2010 11:27 pm

Страхотен разказ. Много ми хареса. Пишеш невероятно. Историята е красива, нежна и тъжна, просто те докосва. Crying or Very sad Невероятно е.
Върнете се в началото Go down
P. Sawyer

P. Sawyer


Брой мнения : 8
Points : 11
Reputation : 3
Join date : 12.04.2010

Нека преброим звездите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нека преброим звездите   Нека преброим звездите EmptyПет Апр 16, 2010 1:31 pm

Невероятен разказ! Толкова тъжен и запленяващ. Толкова добре написан. Sad Sad Браво! Много ми хареса идеята със звездите.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Нека преброим звездите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нека преброим звездите   Нека преброим звездите Empty

Върнете се в началото Go down
 
Нека преброим звездите
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Да преброим звездите
» Където умират звездите

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Творчество :: Проза-
Идете на: