Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
Снежинката EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
Снежинката EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
Снежинката EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
Снежинката EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
Снежинката EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
Снежинката EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
Снежинката EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
Снежинката EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
Снежинката EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
Снежинката I_vote_lcap27%Снежинката I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
Снежинката I_vote_lcap27%Снежинката I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
Снежинката I_vote_lcap5%Снежинката I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
Снежинката I_vote_lcap32%Снежинката I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
Снежинката I_vote_lcap9%Снежинката I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
Снежинката 62160870 Снежинката 1059058a

 

 Снежинката

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
sparkling_dust

sparkling_dust


Брой мнения : 303
Points : 342
Reputation : 4
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Снежинката Empty
ПисанеЗаглавие: Снежинката   Снежинката EmptyВто Фев 23, 2010 11:05 pm

Снежинката

Отворих очи. Слънцето тъкмо се показваше иззад няколко самотни облака. Слънчевите лъчи изпълваха стаята ми, но определено имаше нещо мрачно тази сутрин. Може би се дължеше на самотните облаци, които оставяха сянка над земята. Станах мързеливо от леглото и се запътих към банята.
След по-малко от половин час вече излизах от вкъщи, за да отида на училище. Това задължение, наречено училище щеше да ме побърка някой ден, ако вече не го бе сторило. Когато отворих вратата ме лъхна свеж и леко хладен вятър. Определено бях права- щеше да е слънчево, но хладно, заради глупавите облаци. Огледах се наоколо. По земята все още имаше малки купчинки сняг, които слънчевите лъчи не бяха успели да достигнат. Естествено, времето си беше напълно нормално за края на зимата или т.нар. начало на пролетта. Тръгнах бавно към училище. Улицата бе пуста. Обичайно за толкова ранен час, в такова забутано място. Не обичах селото, в което живеех. Странно... Беше ми родно място и все пак бих дала всичко, за да се махна оттук. Вървях с костенурска скорост нагоре към училището, към поредната доза затъпяване. Да... Защото, колкото повече учиш, толкова по-луд ставаш.
Както си вървях изведнъж ме лъхна студеният полъх на вятъра. Беше по-силен и по-студен от преди няколко минути. Отправих поглед към небето и видях как облаците се бяха сгъстили. Слънчевите лъчи вече не достигаха до покритата, с малки пъртинки сняг, земя. Потръпнах леко и засилих крачка. Май щеше да завали. Колко странна сутрин. Преди няколко минути бях сигурна, че денят ще е приятен, а сега... Хубавото беше, че живеех близо до училището. Вече бях изминала половината път.
С всяка направена крачка се доближавах към училището, в което трябваше да се сблъскам не само със скучните предмети, но и с ограничените, и глупави деца. Да... За деца, като тях бе нормално да учат този материал, но на мен това ми беше ужасно безинтересно, знаех всеки урок, който взимахме. Не можех да разбера...
С всеки изминат сантиметър, вятърът ставаше все по-силен и по-силен, а небето се покриваше с все повече и повече облаци. Щеше да вали сняг, можех да го предвещая по сивкавите облаци, които бяха спуснали пелената си над моя малък свят. Не обичах селцето, но природата си беше друго нещо. Обожавах да вървя през безкрайните и тайнствени гори. Обичах да лежа на покритите с цветя поляни, а слънцето нежно да огрява лицето ми и да пощипва бузите ми. Но... Студеният вятър ми напомняше, че моят малък Рай, все още е една, заспала зимен сън, природа, която много скоро, за мое успокоение, щеше да се събуди и да ме дари с красотата и нежността си...
Нещо мокро докосна едната ми буза. Надигнах глава и видях хиляди малки красиви снежинки да падат от небето. Хм. Беше красиво... Много красиво! Всъщност всеки сезон е по своему красив. Зимата беше студена, да, но в нея имаше нещо тайнствено, магично. Спрях се на средата на пътя и разперих ръце към падащите снежинки. Те леко падаха върху лицето ми и оставяха някаква пареща топлина- сблъсък между топлото (кожата ми) и студеното (малките снежинки). Почувствах се някак си щастлива и без да се усетя бях започнала да се въртя в кръг с разперени ръце, а снежинките малко по малко покриваха тялото ми. Странно, но по ръцете ми не падаха снежинки. Спрях да се въртя и протегнах ръка. Малките и преходни снежинки отминаваха ръката ми. Незнайно защо това ме натъжи. Отново тръгнах към училището, с наведена срещу вятъра глава и с все още протегната ръка. Както се казва надеждата умира последна...
Изведнъж усетих как нещо малко и студено докосна дланта ми и остана върху нея. Погледнах с надежда в очите и видях най-красивата снежинка, която някога за малкото си години живот, бях виждала. Беше като малка звездичка, красива, но и толкова проста в същия момент. Продължавах да вървя напред, като не спирах да съзерцавам прекрасното творение на природата в ръката си.
Не бях усетила кога вятърът бе заглъхнал, а облаците бяха започнали да се оттеглят плавно, за да направят място на срамежливото пролетно слънце. Малката ми приятелка продължаваше да стои спокойно в дланта ми. Все едно й харесваше пагубната топлина на ръката ми. Усмихнах й се. Беше толкова странно да се усмихвам на снежинка, колкото и нормално. Тя ме бе избрала... И аз й бях благодарна за това. Усмихнах се още веднъж на моята малка спътница и забързах крачка към училищната сграда. Явно бях права, че в крайна сметка денят ще е слънчев, но леко хладен. Иззад последните отиващи си облаци се показваха топлите лъчи на слънцето. Колко странно беше всичко. Колко непредсказуема бе природата. Преди няколко минути бе валяло, а сега слънчевите лъчи огряваха събуждащото се от сън селце. Погледнах към малката си приятелка, която стоеше във все още протегната ми ръка, но нея я нямаше. Бе оставила само една бледа мокра следа по кожата ми. Една сълза се отрони от окото ми и се търкулна по лицето ми. Моята малка спътница си бе отишла завинаги... Беше се стопила....


Един много стар разказ, който всъщност е първият ми написан. Надявам се да Ви хареса!
Върнете се в началото Go down
Mixi

Mixi


Брой мнения : 111
Points : 121
Reputation : 3
Join date : 01.02.2010

Снежинката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Снежинката   Снежинката EmptyСря Фев 24, 2010 10:38 pm

Много е хубав. Правиш отлични описания, явно това ти е стихията. Ако искаш да постнеш още нещо, ще разберем Wink
Върнете се в началото Go down
gigi

gigi


Брой мнения : 172
Points : 331
Reputation : 0
Join date : 26.01.2010

Снежинката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Снежинката   Снежинката EmptyЧет Фев 25, 2010 12:43 pm

Правиш много хубави описания! Отведе ме в един по-различен и красив свят! Не само че лирическата героиня на помня на мен, но и тези красиви картини, които ни показваш! Страхотно, продължавай само така! sunny
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Снежинката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Снежинката   Снежинката Empty

Върнете се в началото Go down
 
Снежинката
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Творчество :: Проза-
Идете на: