Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
Задължителните книги, които дават в училище EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
Задължителните книги, които дават в училище EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
Задължителните книги, които дават в училище EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
Задължителните книги, които дават в училище EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
Задължителните книги, които дават в училище EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
Задължителните книги, които дават в училище EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
Задължителните книги, които дават в училище EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
Задължителните книги, които дават в училище EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
Задължителните книги, които дават в училище EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
Задължителните книги, които дават в училище I_vote_lcap27%Задължителните книги, които дават в училище I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
Задължителните книги, които дават в училище I_vote_lcap27%Задължителните книги, които дават в училище I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
Задължителните книги, които дават в училище I_vote_lcap5%Задължителните книги, които дават в училище I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
Задължителните книги, които дават в училище I_vote_lcap32%Задължителните книги, които дават в училище I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
Задължителните книги, които дават в училище I_vote_lcap9%Задължителните книги, които дават в училище I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
Задължителните книги, които дават в училище 62160870 Задължителните книги, които дават в училище 1059058a

 

 Задължителните книги, които дават в училище

Go down 
+3
sparkling_dust
~Kiss_me~
Love.
7 posters
АвторСъобщение
Love.
The big Mama
Love.


Брой мнения : 293
Points : 584
Reputation : 14
Join date : 24.01.2010
Age : 31

Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище EmptyПет Яну 29, 2010 8:31 pm

Какво ви дават да четете? мислите ли, че книгите са интересни?
смятате ли, че една книга никога не е толкова интересна, когато знаеш, че трябва да я четеш?
Върнете се в началото Go down
https://artzone.bulgarianforum.net
~Kiss_me~

~Kiss_me~


Брой мнения : 97
Points : 132
Reputation : 0
Join date : 29.01.2010
Местожителство : В моя собствен свят...

Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище EmptyПет Яну 29, 2010 8:38 pm

Love. написа:
Смятате ли, че една книга никога не е толкова интересна, когато знаеш, че трябва да я четеш?

Определено!КОгато знаеш,че трябва да прочетеш нещо,то не е толкова интересно!
Върнете се в началото Go down
sparkling_dust

sparkling_dust


Брой мнения : 303
Points : 342
Reputation : 4
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище EmptyПет Яну 29, 2010 8:49 pm

Като цяло чета всичко, което ни дават като задължителен списък, най-вече по две причини: Първо-учителката ни винаги занижава оценките ако разбере, че книгата не е четена(а тя винаги знае кой я е чел и кой не) и второ- обичам да чета. Не мога да отрека, обаче, че доста от задължителната литература не ми допада. Дори се чудя какво са видяли хората в дадената книга, за да стане тя класика. Ама "разни хора, разни идеали". Smile
А иначе по въпроса дали една книга е по-безинтересна, ако е задължителна, мисля, че все пак зависи и от самия четец. В смисъл, ако обичаш да четеш няма да ти пречи да прочетеш книгата. Smile
Върнете се в началото Go down
~Kiss_me~

~Kiss_me~


Брой мнения : 97
Points : 132
Reputation : 0
Join date : 29.01.2010
Местожителство : В моя собствен свят...

Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище EmptyПет Яну 29, 2010 8:51 pm

sparkling_dust написа:
Като цяло чета всичко, което ни дават като задължителен списък, най-вече по две причини: Първо-учителката ни винаги занижава оценките ако разбере, че книгата не е четена(а тя винаги знае кой я е чел и кой не) и второ- обичам да чета. Не мога да отрека, обаче, че доста от задължителната литература не ми допада. Дори се чудя какво са видяли хората в дадената книга, за да стане тя класика. Ама "разни хора, разни идеали". Smile
А иначе по въпроса дали една книга е по-безинтересна, ако е задължителна, мисля, че все пак зависи и от самия четец. В смисъл, ако обичаш да четеш няма да ти пречи да прочетеш книгата. Smile

И аз много обичам да чета,но би ли прочела "Катеричката Кики"(Примерно) ако ти е в списъка?Просто ни дават адски детски книги!(поне на нас)
Върнете се в началото Go down
sparkling_dust

sparkling_dust


Брой мнения : 303
Points : 342
Reputation : 4
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище EmptyПет Яну 29, 2010 9:03 pm

Е, има ги и такива случаи. Доста от нашата задължителна литература също не е приятна за четене, но като знам примерно, че произведенията ги има на матурата, ще чета. Иначе така и не дочетох "Бай Ганьо" на Алеко Константинов, макар и предишната ми учителка да ме убеждаваше, че произведението било много хубаво.
Междудругото не съм искала да те засегна, по някакъв начин. (:

П.П: Ако мнението ми се сметне за флуд, няма проблеми да го изтриете. (:
Върнете се в началото Go down
~Kiss_me~

~Kiss_me~


Брой мнения : 97
Points : 132
Reputation : 0
Join date : 29.01.2010
Местожителство : В моя собствен свят...

Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище EmptyПет Яну 29, 2010 9:09 pm

sparkling_dust написа:
Е, има ги и такива случаи. Доста от нашата задължителна литература също не е приятна за четене, но като знам примерно, че произведенията ги има на матурата, ще чета. Иначе така и не дочетох "Бай Ганьо" на Алеко Константинов, макар и предишната ми учителка да ме убеждаваше, че произведението било много хубаво.
Междудругото не съм искала да те засегна, по някакъв начин. (:

П.П: Ако мнението ми се сметне за флуд, няма проблеми да го изтриете. (:

Не си ме засегнала.И аз така и не дочетох Бай Ганьо...
Върнете се в началото Go down
^Drama Queen^

^Drama Queen^


Брой мнения : 55
Points : 71
Reputation : 0
Join date : 29.01.2010
Местожителство : in the arms of destiny :]

Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище EmptyПет Яну 29, 2010 11:23 pm

Повечето от книгите от задължителната литература са ми изключително антипатични и едва ги дочитам.Понякога дори не разбирам как дадено произведение се нарича "класика",но след като го изучаваме явно има опредлен замисъл.Спомням си,че преди трябваше да чета "Малкия принц"-и до ден днешен не схващам явния замисъл на книгата,който е пленил доста хора.Но всеки с вкуса си...
Върнете се в началото Go down
cyanide sun

cyanide sun


Брой мнения : 16
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 30.01.2010

Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище EmptyСъб Яну 30, 2010 4:12 pm

По принцип чета всичко, понеже очевидно си нямам друга работа. xD
Но повечето книги са скучни и безсмислени. Например това лято четох някакви тотални глупости, които сега учим...
А колкото до въпроса дали книгата е безинтересна, ако е задължително да я четеш... ами всъщност зависи много от книгата (:
Върнете се в началото Go down
Шляп

Шляп


Брой мнения : 41
Points : 47
Reputation : 0
Join date : 05.02.2010

Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище EmptyПет Фев 05, 2010 10:47 pm

Апф, книгите от задължителната литература за който и да е клас, просто не мога да ги чета. Тази "задължителна" просто ми се набива в очите, и понеже ние, българите винаги ще вършиме всичко наопаки, не мога. Като ми кажат "трябва", аз ми казвам "Ми.. нема па"! ;д ;д
Но пък тук, там се появява някоя книжка, която да е интересна. Примерно си спомням Стас и Нели или Белият Зъб. Пипи също ставаше, не че много помня. А ако сме имали някога "Братята с Лъвски Сърца" - то това е една от любимите ми книги, която препрочитам периодичко - през месец. Smile)
Но примерно "До Чикаго и Назад" или "Мамино Детенце" ... Лелее... Заспивах докато чета!
Върнете се в началото Go down
Geast




Брой мнения : 645
Points : 827
Reputation : 5
Join date : 13.02.2010
Age : 28

Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище EmptyСъб Фев 13, 2010 8:54 pm

Задължителната литература я четях само във втори и трети клас, после вече се отказах, не мога просто, не са ми интересни и една мога да я чета цяло лято хД Спомням си, че "Принцът и просякът" и "Братята с лъвки сърца" ми бяха интересни, но инче другите ги погледах и захвърлях.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Задължителните книги, които дават в училище Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Задължителните книги, които дават в училище   Задължителните книги, които дават в училище Empty

Върнете се в началото Go down
 
Задължителните книги, които дават в училище
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Книги, които не може да дочетете
» Цитати от книги
» Купувате ли книги?
» 10 неща, които не знаем за вас.
» Четете ли книги от интернет?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Интереси и занимания :: Книги и Преса-
Идете на: