Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
Фейсбук-човечетата EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
Фейсбук-човечетата EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
Фейсбук-човечетата EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
Фейсбук-човечетата EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
Фейсбук-човечетата EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
Фейсбук-човечетата EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
Фейсбук-човечетата EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
Фейсбук-човечетата EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
Фейсбук-човечетата EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
Фейсбук-човечетата I_vote_lcap27%Фейсбук-човечетата I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
Фейсбук-човечетата I_vote_lcap27%Фейсбук-човечетата I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
Фейсбук-човечетата I_vote_lcap5%Фейсбук-човечетата I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
Фейсбук-човечетата I_vote_lcap32%Фейсбук-човечетата I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
Фейсбук-човечетата I_vote_lcap9%Фейсбук-човечетата I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
Фейсбук-човечетата 62160870 Фейсбук-човечетата 1059058a

 

 Фейсбук-човечетата

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата EmptyВто Апр 13, 2010 10:50 am

Днес пак си отворих Фейсбука. Исках просто да видя дали имам съобщение от мой съученик живеещ в момента в Англия. Но вместо съобщение от него, някой ме беше поканил в група: " ЗАТВОР ЗА КОПЕЛЕТО ОТРЯЗАЛО КРАКАТА НА КУЧЕТО В ДРЯНОВО" . Изби ме едновременно на смях и чисто човешки ми стана жал за животинчето. А смях ме изби заради "виртуалните праведници". Аз бих казал на всички в тази(и всички подобни групи): " - Хора, осъзнайте се, това че сте влязли в някаква група у фейсбука няма да промени нищо. Ако щете и 10000000 човека да сте се записали там, можете само да стоите пред компютъра, да си бъркате в носа и в други отверстия на тялото и да раздавате виртуално превосъдие. А то ,драги ми фейсбук-човечецо, не е нищо". И ето сега цялостното мнение по въпроса. Прочетете статията и вникнете в смисъла. Помислете преди да се правите на съдии, адвокати, супермен или батман...


СТАТИЯТА


Айде и от мен със здраве. Линчувайте ме, ако искате, заради криразбраното ми мнение
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
Lavatera

Lavatera


Брой мнения : 53
Points : 63
Reputation : 0
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Местожителство : Пловдив

Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата EmptyВто Апр 13, 2010 12:58 pm

Съгласявам се напълно с теб. Всичко друго, което съм искала да го кажа, съм го написала и там. Гинка.
Върнете се в началото Go down
http://bezplatni-misli.blogspot.com/
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата EmptyВто Апр 13, 2010 1:08 pm

Статията не е писана от мен, в никакъв случай НЕ искам да си предписвам авторки права, просто тя показва и моето мнение по въпроса
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
Lavatera

Lavatera


Брой мнения : 53
Points : 63
Reputation : 0
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Местожителство : Пловдив

Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата EmptyВто Апр 13, 2010 1:10 pm

Дори да не е писана от теб. Самият факт, че си направил тема свързана с това е красноречив за мнението ти.
Върнете се в началото Go down
http://bezplatni-misli.blogspot.com/
Geast




Брой мнения : 645
Points : 827
Reputation : 5
Join date : 13.02.2010
Age : 28

Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата EmptyВто Апр 13, 2010 7:22 pm

Май никой с никой не може да се разбере, онази група си й личи, че не е само за кучето с отрязаните крака, трябваше да я разгледате преди да говорите... Но пък от друга страна някой хора са се направили на безмозъчни и много важни и са изопачили самата идея като постоянно повтарят "Смърт...Бесило...Затвор...". Да, и аз съм за затвора за онзи, който е отрязал краката на кучето, какво и да е причината, защото какво и да е била тя, това не е начинът да се реши, пък и кучето се видя, че е добро, не хапе и не напада хора, няма човещина в това, което е направил този "човек". Бих го убила даже (по мой съображени, които няма да споменавам понеже както някога ми казаха "Изразяваш се с твърде дълбоко смисъл и думите ти трябва да бъдат хубаво осмислени, за да бъдят разбрани понякога" и няма да си правя труда да обеснявам на хора, които няма да се опитат да вмъкнат в смисъла). Та по темата - и пак трябваше да огледате по-добре групата, там точно на Инфо-то е написана целта на групата... Вече хората има все по-малко ъважени един към друг, а какво остава за животните? Това да живееш си е дар, защото много същества умират при раждането си, не преживяват дори първият си месец или дори се разждат мъртви. А не заслужавали и най-малкта мравката поне малко уважение, поне за това че се е родила, живее и помага на природата да изгради това, което ние съсипваме?!

Цитат :
Дай ми сили, за да им обясня колко всъщност щастливи са те и как използват твоята несгода, за да се почувстват като пълноценни хора. Дай ми смелост, за да им кажа, че те страхуват от човешките трагедии, затова тъжат над животински такива.

Човек и тука не е прав... Просто някой хора обичат животните и не се възползват от това, че са нещастни. А това, че други ги е страх от живота - тЕхна си работа, не вярвам и той да е съдя така че да държи сметка на себе си, а не на другите около него. Днес господинът по немски каза, че колкото и да учиш никога няма да знаеш всичко, а аз ще добавя - колкото и да гледаш хора никога няма да разбереш какви точно са от един поглед, а най-малко вероятно е това да се случи като гледаш някаква тъпа група във фейсбук...
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата EmptyВто Апр 13, 2010 7:46 pm

Мила, отново си повърхностна. Гледаш с полу-отворени очи(както по-голямата част от БГ населението). Но за теб е рабираемо. Едва на 14 не можеш да си изградила мисленето си до такава степен, че да вникваш в дълбочина на всякъде. Проблема е, че големи хора си затварят очите и бягат от грозната истина. Аз няма да споря с теб, Клауд, просто не е необходимо.
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
Lavatera

Lavatera


Брой мнения : 53
Points : 63
Reputation : 0
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Местожителство : Пловдив

Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата EmptyВто Апр 13, 2010 7:54 pm

Не, не, не... аз не съм против идеята. И на мен не ми е все едно, че се случват такива неща. НО... наистина ли мислиш, че нещо може да се промени, ТОЧНО с някаква си група във фб, където едно 90% от хората се присъединяват и след минута забравят за това. Тези групи са си чисто и просто една показност. С това не съм съгласна. И да има хора, които се отличават от тълпата, те се размиват в нея. Конец.
Върнете се в началото Go down
http://bezplatni-misli.blogspot.com/
sparkling_dust

sparkling_dust


Брой мнения : 303
Points : 342
Reputation : 4
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата EmptyВто Апр 13, 2010 8:07 pm

Напълно съм съгласна с Glrk и Lavatera. Подкрепям инициативата за защита на животните, но... Винаги има едно, нали? Дразни ме фактът, че хората се присъединяват в тези групи, пишат коментари по разни клипчета, само, защото искат да покажат колко загрижени са. А дали е така? Съмнява ме... Колко от тях са направили нещо, за да помогнат, колко от тях защитават думите си с действия? Колко от тях излизат по улиците, за да протестират и защитават правата на животните, та дори своите собствени? Много малко... Реалността е коренно различна и както каза Lavatera, по-голямата част от тези хора забравят, че са се присъединили към групата...
Повечето от тях просто искат да се изявят като много добри и съвестни хора, мъчат се да излъжат не само другите хора, но и самите себе си... Защото, ако наистина бяха толкова човечни и загрижени, сега нещата в държавата ни щяха да са различни...
Върнете се в началото Go down
Geast




Брой мнения : 645
Points : 827
Reputation : 5
Join date : 13.02.2010
Age : 28

Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата EmptyВто Апр 13, 2010 8:26 pm

Glrk написа:
Мила, отново си повърхностна. Гледаш с полу-отворени очи(както по-голямата част от БГ населението). Но за теб е рабираемо. Едва на 14 не можеш да си изградила мисленето си до такава степен, че да вникваш в дълбочина на всякъде. Проблема е, че големи хора си затварят очите и бягат от грозната истина. Аз няма да споря с теб, Клауд, просто не е необходимо.

Скъпи, внимавай с езика. За това казах, че няма смисъл да обеснявам, на плитки хора к'во да им обесняваш...?! Не схващаш какво имам предвид, по-добре прочети по-добре. Всички бягат от истината, никой не живее напълно в нея и никой не е толкова чевочен колкото се показва, на 80% от хората писали в онази група не им пука за кучето, просто се правят на инт. и на важни, ама нали това сме българите - да се покажем колко сме важни и в същото време плиткоумни, тъпи и малки. Съществуването на повечето от нас е толкова малко, че не ни забелязват.
Не намесвай годините, нямат общо...
Върнете се в началото Go down
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата EmptyВто Апр 13, 2010 8:28 pm

Едва ли има човек на земята (малко се изсилих, но все пак), който да не изпита поне малко съжаление към горкото животно, но пораснете най-накрая - човекът е най-отгоре на хранителната верига и заради тива понякаго страдат невинни създания.

Друг е въпросът, че един болен мозък е измъчвал толкова брутално едно невинно кученце, но нима това кученце заслужава повече внимание, любов и съжаление от милионите изнасилвани, изтезавани и брутално убивани хора и нима, този човек заслужава затвор или дори смърт, като се има напредвид, че ежедневно хилядя заслузили си наказанието престъпници се измъкват.

Не бъдете лицемери, правещи се на голени хуманисти, като се правите, че ви итересува някакво си куче, само и само, за да ви е спокойно на душите, като ежедневно себеподобните ви се избиват, пък вие не казвате нищо за това, бягайки от бруталната реалност преовеличавай за някакви си глупости. Защото всички знаем, че дори и да се срещнете с този психопат, измъчвал кучето, нищо няма да направите.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Фейсбук-човечетата Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Фейсбук-човечетата   Фейсбук-човечетата Empty

Върнете се в началото Go down
 
Фейсбук-човечетата
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Интереси и занимания :: Образование и наука :: Любопитно-
Идете на: