Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
Когато играехме на топка EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
Когато играехме на топка EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
Когато играехме на топка EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
Когато играехме на топка EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
Когато играехме на топка EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
Когато играехме на топка EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
Когато играехме на топка EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
Когато играехме на топка EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
Когато играехме на топка EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
Когато играехме на топка I_vote_lcap27%Когато играехме на топка I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
Когато играехме на топка I_vote_lcap27%Когато играехме на топка I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
Когато играехме на топка I_vote_lcap5%Когато играехме на топка I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
Когато играехме на топка I_vote_lcap32%Когато играехме на топка I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
Когато играехме на топка I_vote_lcap9%Когато играехме на топка I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
Когато играехме на топка 62160870 Когато играехме на топка 1059058a

 

 Когато играехме на топка

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Когато играехме на топка Empty
ПисанеЗаглавие: Когато играехме на топка   Когато играехме на топка EmptyСря Апр 14, 2010 11:44 am

Спомняте ли си времето, в което момчетата тичаха по цял ден обхванати от лудешки игри? Спомняте ли си, когато да се забавляваш озчаваше да излезеш с приятелчетата и отивайки на най-близката затревена площ(полянка, стадион, дори и на прашната улица) да тичате и играете футбол докато вече е толкова тъмно, че нищо не се вижда? Къде отидоха нощите, в които децата играеха на криеница и гоненица? Аз ще ви кажа - заминаха си безвъзвратно. Да, така е. Колкото и пенсионерски да звучи, с всяко следващо поколение децата предпочитат на играят на футбол, ама на компютъра. Под гоненица и криеница днешната младеж разбира да се "кашира" зад някоя стена и пуцайки да избие възможно най-много хора от противниковия отбор на "Counter-Strike". Под час по физическо в училище те разбират, това да се чупят възможно най-бързо от "Даскало" и да заседнат пред "World Of Warcraft". Ние на времето(а това не е преди много години, все пак съм едва на 21) си говорехме за това как Гошо от махалата е успял в продължение на 4 часа да бяга от преследвачите му и чак тогава да го хванат. А това си беше постижение, никой не е успявал да се измъква толкова дълго време. Сега ще ви покажа разговора на едни 12-13 годишни, които бяха седнали на съседната пейка в парка:
" - И к'во?
- Ми днес най-сетне успях да кача 59 левъл и си взех баси яката броня.
- Ама от къде ти падна, щото аз минавах някакъв Куест, ама нищо хубаво не ми падна от там.
- Еми аз го играх до 3 сутринта, ама малко тайно, щото майка ми ми се скара към 11 и ми каза да си лягам. Ама аз се направих на заспал и после пак седнах. Играх го няколко пъти докато ми падне т'ва дето исках."
Продължиха да си говорят, но вече бяха започнали да използват термини непонятни на моята особа. В крайна сметка се оказа, че тия двамцата играели WOW по 12-14 часа в денонощието и се "чупили" по-рано от даскало за да не изпуснат битката за някакъв Бос. Аз не крия, че играя компютърни игри. Правя го. Играя, по около 1-2 часа на ден, за да разпусна от ужасния ден на даскало/работа. Но тези двамцата, които видях бяха бледи сенки на техните съученици. Те играели още повече. И питам аз: "Какво подяволите става тук?". Нима сме започнали да се превръщаме в зомбита и тъпите родители на затъпяващите деца не могат да ги научат, че е необходимо да се срещаш с връсници и да си говорите, а не да скайпите. И разговорите да не са свързани с това как днес единия е циклил 10 часа без да стане от компютъра. Всички сме гледали филми пълни със зомбита с празен поглед и кървясали очи. Необходимо ли е те да стават реалност? Или можеби вече е прекалено късно да се направи каквото и да било. И не само това. Книга? Не мога да си представя, някой 15 годишен младеж да прочете книжка. Това просто не може да се случи. Единствените такива "индивиди", да индивиди, защото са все по-голяма рядкост, биват отлъчвани от обществото и заклеймявани като глупаци незнаещи какво вършат. Докарахме се дотам, че излизайки от книжарница децата те сочат с пръст и си говорят тихичко как може да има такива будали купуващи си книги, нали в Гугъл има всичко и можеш да го намериш у вас?
Отправям думите си точно към този тип "плъхове": Хора... деца... осъзнайте се, послушайте тези, които ги имате за тъпи и влезте в реалния свят. А той "Драги ми Смехурко" няма нищо общо с WOW-a, Counter-strik-a и FIFA-та. Слънцето не стои там горе само за да ти блести в монитора, то е там за да излезеш навън и да му се порадваш. Да вдишаш малко от въздуха, в който няма мирис на потен задник стоял на компа цял ден. Тогава мило дете, всичко ще се преобърне, ще погледнеш с други очи на "простаците четящи книжки и стоящи навън по пейките". Ще разбереш, че релноста е много по триизмерна от RPG-тата. И когато това стане ще можете най-сетне да имате реална усмивка на лицето и със сигурност ще започнете да живеете.

Когато играехме на топка - Статията

Вече повечето стаии ще ги пускам с линкове с цел запазване на авторките права
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
Geast




Брой мнения : 645
Points : 827
Reputation : 5
Join date : 13.02.2010
Age : 28

Когато играехме на топка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Когато играехме на топка   Когато играехме на топка EmptyСря Апр 14, 2010 6:52 pm

Еми това е съвсем нормално за сегашните мързели. Но пък не висчки сме така искарвате ни 'баси и смотаняците... Сериозно вече не мога да разбера големите, кога в междучасието си тичаме, гоним се, закачаме се - "Аре престанете" "Досадни сте" "Не тичайте по коридорите" "Я внимавай малко", излезнеш на двор и пак същото "Намерете си друго място да тичате" "Не се пръскайте" "По-внимателно". Като седнем зад чина "Аре ставайте" "К'фо само седите" "**ти мързелите сте станали", еми не става така, от една страна ни линчуват, че тичаме, от друга, че седим и после кой излиза тъп птост - ние.
Вярно си е, че доста деца предпочитат футбола зад компютъра, но пък в мойто у-ще и сняг да имаше малчуганите пак ритаха и изграеха. Всичко зависи и до възпитанието. Сегашните 11-13 годишни се вземат за нещо повече от всички. "Аз отсладвам, от 4 дни не съм яла" - често срещана реплика, ми че кой те кара да не ядеш, ходи тичай ще отслабнеш малко по-бързо.
Честно казано играла на игрите споменати по-нагоре и съм ги изтраяла до 2мин. Дори и най-интересните бойни игри мога да ги играя най-много 15мин, не съм по тези неща предпочитам, ако е хубаво времето навън и да се пръскам с вода или просто да се разхождам, това седиш при хубаво време по цял ден на компютъра си е убийство... И то при това да изграеш безмислени игри, да затъпяваш от тях и най-вече - да си разваляш очите.
Върнете се в началото Go down
sparkling_dust

sparkling_dust


Брой мнения : 303
Points : 342
Reputation : 4
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Когато играехме на топка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Когато играехме на топка   Когато играехме на топка EmptyСря Апр 14, 2010 7:52 pm

Хм... Много хубава тема. С носталгия си спомням за времето, когато не се спирахме в нас, унесени в игри по поляните и по горите. Не, че е минало кой знае колко време от тогава, но все пак ми се струва толкова далечно и нереално, все едно е бил един сън, който сегашното урбанистично време е превърнало в мираж.
Вярно, че и ние играехме на игри, но беше за около час, няколко деца играейки на онези електронните игри. Беше ни забавно, защото беше нещо ново, но много скоро чистият въздух и игрите навън започваха да ни липсват и набързо забравяхме за електронните игри. Докато сегашните поколения от деца са залепнали за компютрите и се отделят в един техен си свят, в който неща като книги, природа и игри като гоненка, криеница и прочие нямат място. Спомням си каква радост беше за нас да се люлеем по люлките, докато сегашната младеж, където види здрава люлка я чупи. Да не говорим и за напълно изкривените им ценностни системи. Децата бързат да пораснат, но защо и аз самата не мога да си обясня... Та на мен сега ми се иска да върна онези безгрижни времена, защото с всяка една година в повече, усещам колко повече натежава животът...
Може би тук е времето да уточня, че не всички деца са такива, но все пак по-голямата част си остават напълно неразбираеми за мен индивиди. Не, че и сред моите набори няма такива, но те като че ли са по-малко. На по 11, 12 години ние въобще не мислехме за диети, за секс, за това кой има нова дрешка и прочие. Всичко беше една непрестанна игра...
Може би единственото, което ми остава е да се надявам, че ще стане някакво чудо и децата ще си останат деца, а не някакви смехотворни и жалки подобия на възрастни. Но то зависи и от родителите, все пак.
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Когато играехме на топка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Когато играехме на топка   Когато играехме на топка EmptyЧет Апр 15, 2010 10:41 am

Така е, "Прахче"(може ли да ти казвам така Smile ). Аз бих допълнил следното: "Спомням си, когато на 13 загубих зъб, а не девствеността си"
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
Sponsored content





Когато играехме на топка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Когато играехме на топка   Когато играехме на топка Empty

Върнете се в началото Go down
 
Когато играехме на топка
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Интереси и занимания :: Образование и наука :: Любопитно-
Идете на: