Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
Турските сериали. EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
Турските сериали. EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
Турските сериали. EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
Турските сериали. EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
Турските сериали. EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
Турските сериали. EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
Турските сериали. EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
Турските сериали. EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
Турските сериали. EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
Турските сериали. I_vote_lcap27%Турските сериали. I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
Турските сериали. I_vote_lcap27%Турските сериали. I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
Турските сериали. I_vote_lcap5%Турските сериали. I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
Турските сериали. I_vote_lcap32%Турските сериали. I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
Турските сериали. I_vote_lcap9%Турските сериали. I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
Турските сериали. 62160870 Турските сериали. 1059058a

 

 Турските сериали.

Go down 
+5
yummyunique
sparkling_dust
чушле.
~Kiss_me~
Love.
9 posters
АвторСъобщение
Love.
The big Mama
Love.


Брой мнения : 293
Points : 584
Reputation : 14
Join date : 24.01.2010
Age : 31

Турските сериали. Empty
ПисанеЗаглавие: Турските сериали.   Турските сериали. EmptyНед Яну 31, 2010 2:10 pm

Напоследък много нашумяха турските сериали. Какво мислите за тях? Гледате ли ги? Какво е вашето мнение за тази мания по тях? Някои хора дори прекарват часове на ден пред телевизия в захлас и се вълнуват заедно с героите - Инджи, Ламия, Мехмет, Фикрет и прочие. За мен - да наистина са по-интересни от мексиканските(които се играят ужасно фалшиво понякога), но пък е доста глупаво цял ден да си губиш времето със зяпане на телевизия.
А и да не забравяме, че повечето от тях, задната им цел е турците да се хвалят колко много държат на семейството и традициите си.
Единственият сериал, който ми направи впечатление и ми хареса бе "Мелодия на сърцето" - не пресилено с глупави интриги и е приятен за гледане. Smile
Пускам тази тема, повлияна от факта, че баба ми прекарва над 10 часа на ден в гледане на турски сапунки.
Върнете се в началото Go down
https://artzone.bulgarianforum.net
~Kiss_me~

~Kiss_me~


Брой мнения : 97
Points : 132
Reputation : 0
Join date : 29.01.2010
Местожителство : В моя собствен свят...

Турските сериали. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Турските сериали.   Турските сериали. EmptyНед Яну 31, 2010 2:18 pm

Има и хубави турски сериали,но аз съм против всички други като "Перла","Хиляда и една нощ"и такива.Но пък един от хубавите беше "Брак с чужденец".Знам,че името говори за разни интриги,но напротив сериалчето беше доста забавно.
В "Сблъсък" вчера темата беше "Вредят ли турските сериали?"Естествено за "да" имаше най много гласове.
Върнете се в началото Go down
чушле.




Брой мнения : 18
Points : 22
Reputation : -1
Join date : 29.01.2010

Турските сериали. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Турските сериали.   Турските сериали. EmptyНед Яну 31, 2010 9:02 pm

Гледах само Перла и ми хареса честно казано.Егати силната любов..
Иначе не съм против.Не ми пречат + че в повечето време не съм в къщи.(
Върнете се в началото Go down
sparkling_dust

sparkling_dust


Брой мнения : 303
Points : 342
Reputation : 4
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Турските сериали. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Турските сериали.   Турските сериали. EmptyНед Яну 31, 2010 9:15 pm

Като цяло не гледам телевизия, но се дразня, когато включа телевизора за пет минути и навсякъде се говори за тези турски сериали. Ама е нормално. Преди ни засипваха с мексиканските сапунки, сега е ред на малко турски, дано само не започнат да дават и досадните индийски филми, че тогава вече няма да докосна дистанционното.
Иначе нямам нищо против, дори е хубаво, че хората се опитват да правят сериали, да се развиват, но мисля, че е прекалено по време на новинарския блок да се говори за "Перла" и "Листопад".
Всъщност съм гледала само "Мелодията на сърцето", по който една приятелка ме зариби. Отначалото бях много скептично настроена, но в крайна сметка ми хареса. Доста повече се доближаваше до реалността, а и ги нямаше баналните отвличания на главните герои и прочие.
Филмът ми хареса, но в никакъв случай, не мога да не кажа, че тази мания ме дразни. И честно казано не разбирам хора, които стоят по цял ден и се захласват по напълно предсказуеми и подобни по сюжет сериали. Но все пак всички тези турски сериали превъзхождат българските, за жалост.
Върнете се в началото Go down
yummyunique




Брой мнения : 3
Points : 5
Reputation : 0
Join date : 02.02.2010

Турските сериали. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Турските сериали.   Турските сериали. EmptyВто Фев 02, 2010 9:07 pm

ъмм няма да крия че съм ги гледала и ги гледам на мен лично не ми пречат стават за губене на време ама майка ми и баща ми толкоз са карат заради тез сапуни че ме боли главата...
Върнете се в началото Go down
Geast




Брой мнения : 645
Points : 827
Reputation : 5
Join date : 13.02.2010
Age : 28

Турските сериали. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Турските сериали.   Турските сериали. EmptyСъб Фев 13, 2010 8:42 pm

Не мога да ги търпя! Ужасна тъпотия са...
Върнете се в началото Go down
eastern_flower

eastern_flower


Брой мнения : 21
Points : 27
Reputation : 0
Join date : 06.03.2010
Age : 33

Турските сериали. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Турските сериали.   Турските сериали. EmptyСъб Мар 06, 2010 7:26 pm

Случва се от време на време да ги гледам.Ако не дават тях,ще са латиноамериканските или Хаус и всичко от този род.Мен лично турските сериали не ме дразнят.Струват ми се доста реални и ако имам безкрайно много време,бих се зарибила по някой от тях.В момента чат-пат гледам Листопад.Но ще е добре ако го хвана и веднъж на седмица.През останалото време мама ми го разказва,тъй като тя редовно си го гледа в Пловдив.Иначе имам лекции в различни часове и през някои дни съм свободна следобяд.Тогава ми се случва да погледам Перла или Дъждовно време.Не съжалявам,че не мога всеки ден да ги гледам,не съм вманиачена,но пък ми разнообразяват програмата,когато нямам какво да правя.
Върнете се в началото Go down
my.wild

my.wild


Брой мнения : 34
Points : 42
Reputation : 1
Join date : 19.02.2010
Age : 32

Турските сериали. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Турските сериали.   Турските сериали. EmptyНед Мар 14, 2010 2:40 pm

Ъм, бих казала благодаря, но не.

Като цяло подобен тип сапунени серияли не харесвам - нито латиноамериканските, нито Забранена Любов, но турските просто са върхът. Не знам дали от предрасъдъци, но просто ме дразнят. Самият начин, по който говорят, видът на актьорите и най-вече начина по който ужасяващо скоропостижно превзеха българските телевизии. Както вече някой спомена, та то се говори за тях по новините. Даваха някакво предаване за нещата, които ще запомним от миналата 2009 година и там отново ги има. На 3 март страшно много българи седяха и с вълнение следяха драмите и интригите.
Ако трябва да съм честна нито една серия на нито един не съм изглеждала, но баба ми ги гледа, та покрай нея съм мяркала по някоя и друга сцена, а и ако не друго, то се случва да слушам диалозите им и просто са ми противни. Някак си еднотипни и прекалено много. На мен всичките ми изглеждат страшно сходни - по сюжет, по герои, по превзетост. Това разбира се е личното ми мнение и не искам да критикувам или обеждавам никой, всеки да си гледа и прави каквото желае. Освен това един сериял не може да направи човека такъв какъвто е. За мен обаче са доста долна история.
Върнете се в началото Go down
^Drama Queen^

^Drama Queen^


Брой мнения : 55
Points : 71
Reputation : 0
Join date : 29.01.2010
Местожителство : in the arms of destiny :]

Турските сериали. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Турските сериали.   Турските сериали. EmptyПет Апр 02, 2010 5:57 pm

Първо подобни безкрайни и безсмислени сапунки не ми допадат-адски антипатични са ми като цяло.Няма да коментирам,че са на светлинни години от останалите сериали-нито актьоркса игра на ниво,нито сюжетът е нещо специално.Опитват се да показват някакви,възпитани в обществото им,морални ценности или да покажат колко напреднал е животът в патриархалната им държава,но според мен не им се получава.Сигурна съм,че действителността е съвсем друга-нито живеят така,нито скоро ще ги видим в някаква по-различна светлина.Едва ли нормалните турски семейства имат подобно ежедневие,както показаното в сериалите-първо,че религията им,която направлява целия им живот,не го позволява,както и мисленето им,което е според мен е доста закостеняло и изключително неподходящо за 21 век.Не ги и гледам ,заради това,че са точно турски,неприятно ми е точно тези сериали да заливат родния ефир в най-гледаното време,дори по време на национални празници,да окопират обикновени българи и да се превръщат в гореща тема на разговор.Да,имам насадена омраза към тях,която не мисля,че е безпочвена,даже напротив,затова единствения начин да покажа по някакъв начин,че все пак имам някаква преданост към родината ,е да превключа на друг канал...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Турските сериали. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Турските сериали.   Турските сериали. Empty

Върнете се в началото Go down
 
Турските сериали.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Интереси и занимания :: Кино и ТВ-
Идете на: