Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
Здрач мания - Мода или наистина си струва. I_vote_lcap27%Здрач мания - Мода или наистина си струва. I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
Здрач мания - Мода или наистина си струва. I_vote_lcap27%Здрач мания - Мода или наистина си струва. I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
Здрач мания - Мода или наистина си струва. I_vote_lcap5%Здрач мания - Мода или наистина си струва. I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
Здрач мания - Мода или наистина си струва. I_vote_lcap32%Здрач мания - Мода или наистина си струва. I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
Здрач мания - Мода или наистина си струва. I_vote_lcap9%Здрач мания - Мода или наистина си струва. I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
Здрач мания - Мода или наистина си струва. 62160870 Здрач мания - Мода или наистина си струва. 1059058a

 

 Здрач мания - Мода или наистина си струва.

Go down 
+5
^Drama Queen^
jrockgirl
cyanide sun
~Kiss_me~
Love.
9 posters
АвторСъобщение
Love.
The big Mama
Love.


Брой мнения : 293
Points : 584
Reputation : 14
Join date : 24.01.2010
Age : 31

Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty
ПисанеЗаглавие: Здрач мания - Мода или наистина си струва.   Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyНед Яну 31, 2010 2:30 pm

"Здрач" е роман за тийнейджъри, написан от Стефани Мейер. Публикуван е за пръв път през 2005 година. Това е първата книга в поредицата „Здрач“ и представя седемнадесет годишната Изабела „Бела“ Суон, която се премества от Финикс, Аризона във Форкс, Вашингтон, чиито живот е застрашен, когато се влюбва във вампирът Едуард Кълън. Романът е следван от "Нова луна" /"Новолуние" , "Затъмнение" и "Зазоряване".

Тук предлагам една дискусия на тема Здрач. Дали наистина е една мания за "малолетни загорелки", от която милионите отиват в джоба на продуцентите, издателите и разбира се авторката? Как мислите - струва ли си книгата?
Лично за мен много ме дразни тая мания на подрастващите, които са тръгнали да се сбият с всеки, който каже, че Едуард и Бела не струват. No Особено когато започнат да говорят, че това била най-великата книга на света, че нямало равно и пр. Нямам нищо против да си я харесват, но нека не се излагат и не говорят глупости. Нека не забравяме, че има къде къде по-хубави и стойностни книги. Wink
Върнете се в началото Go down
https://artzone.bulgarianforum.net
~Kiss_me~

~Kiss_me~


Брой мнения : 97
Points : 132
Reputation : 0
Join date : 29.01.2010
Местожителство : В моя собствен свят...

Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач мания - Мода или наистина си струва.   Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyНед Яну 31, 2010 2:42 pm

Според мен наистина си струва,но всеки с мнението си.
Върнете се в началото Go down
cyanide sun

cyanide sun


Брой мнения : 16
Points : 18
Reputation : 0
Join date : 30.01.2010

Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач мания - Мода или наистина си струва.   Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyНед Яну 31, 2010 7:23 pm

Чела съм всички книги и даже бях запалена фенка в продължение на около 2 месеца. Ама толкова. Не са нищо особено, дори представата за вампирите, описана в книгите, не ми харесва. Твърде блестящи са. XD
Историята е банална, Бела в повечето случаи се държеше като малоумна. Единственият персонаж, който ставаше беше Джейкъб. Ама и него го прецакаха като беляза Ренесме. Мда. Като не стана с майката, реши да пробва с дъщерята. Идилия.
и съм съгласна с:

Love. написа:
Особено когато започнат да говорят, че това била най-великата книга на света, че нямало равно и пр. Нямам нищо против да си я харесват, но нека не се излагат и не говорят глупости. Нека не забравяме, че има къде къде по-хубави и стойностни книги. Wink
Върнете се в началото Go down
jrockgirl




Брой мнения : 25
Points : 29
Reputation : 0
Join date : 01.02.2010
Age : 28
Местожителство : Там някъде

Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач мания - Мода или наистина си струва.   Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyПон Фев 01, 2010 9:14 pm

Моето мнение:пълна простотия x)
Върнете се в началото Go down
^Drama Queen^

^Drama Queen^


Брой мнения : 55
Points : 71
Reputation : 0
Join date : 29.01.2010
Местожителство : in the arms of destiny :]

Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач мания - Мода или наистина си струва.   Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyВто Фев 02, 2010 8:34 pm

В началото и аз като всички мои приятелки бх много вманиачена в сагата и си живеех в мой илюзорен свят,че едва ли не това е най-добрата книга евър.И това до началото на миналата година.Може би,като пораствам, и гледната ми точка се променя-вече гледам обективно на нещата-филмите,които са издадени досега,са ужасни.Можеха да са постараят много повече-показват сюжета доста повърхностно.Книгите са написани на едно недотолкова високо ниво-самата исотрия е предсказуема,героите са горе-долу добре изградени,но пък самите им действия са доста глуповаи на моменти и авторката сама противоречи на характерите им.Та с една дума-първата ми истинска мания,но не мога да кажа,че филмите или книгите вече ми допадат. Neutral
Върнете се в началото Go down
sparkling_dust

sparkling_dust


Брой мнения : 303
Points : 342
Reputation : 4
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач мания - Мода или наистина си струва.   Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyСъб Фев 06, 2010 11:17 pm

Здрач... Едуард... Бела... Здрач...
Така изкарах четири дена, докато не прочетох всички книги. Бях зарязала ученето, спомням си, че бях втора смяна и ставах много по-рано от обичайното, за да чета, а предната вечер бях стояла до към 2-3 часа. Манията ми бе толкова голяма, че дори не можах да изчакам за фен превода на "Зазоряване" и я прочетох на английски.
И в крайна сметка всичко свърши с прочитането на книгите. Laughing Дори не съм ги препрочитала, както имам навик да правя с тези, които са ми направили впечатление. Купих си само първата книга, но после се отказах да купя и останалите, с нагласата, че няма полза от тях, като нямам намерението да ги препрочета.
Таа... В крайна сметка, ете ме, цяла година по-късно и от манията няма и следа.
Никога не съм твърдяла, че поредицата е уникална и прочие. Според мен тя не заслужава всичките суперлативи, с които малките момиченца я засипват. Навярно много от тях, дори не са чели друга книга през живота си. Според мен, цялата тази слава, всичката мания идва от добрата реклама, която се направи на поредицата. В днешно време, тийнейджърите лудват по всичко, което някой им посочи с пръст. (за пример Хана Монтана и производни)
Нека бъдем честни и да признаем, че книгите са наистина слабо написани. Цялото това нещо с описване хигиенните навици на Бела, как се спънала и прочие, толкова много ме изнервяше, че понякога прескачах цели страници. Да не говоря за останалия куп от моменти, които също прескачах. Причината е ясна, все пак отначало книгата е била само една, а авторката е сключила договор за цели четири, оттам идва и това ненужно разводняване на сюжета.
А за филмите просто нямам думи. Ужасни са! Само филмов инвалид би ги определил като най-добрите.
Върнете се в началото Go down
Geast




Брой мнения : 645
Points : 827
Reputation : 5
Join date : 13.02.2010
Age : 28

Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач мания - Мода или наистина си струва.   Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyСъб Фев 13, 2010 8:49 pm

jrockgirl написа:
Моето мнение:пълна простотия x)
И аз съм на същото мнение хД
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач мания - Мода или наистина си струва.   Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyЧет Мар 25, 2010 2:36 am

Не съм ги чел, не смятам и да го направя през живота си. Хвърлял съм едно око на първата книга, но определено не ми хареса. След това дойде филма. Е хуу стана пълна боза. Дойде втория филм - там(с извинение за езика ми) направо сраха отгоре на всичко(BTW гледах ги на кино и двата щото нямах друг избор, сещате се). И общото ми мнение за фила е че: (ще помоля да няма обидени) - "Хора, като излезе следващия филм, веднага отлитайте в киното и си купете билет. Там отново ще е пълно с циврещи и депресирани тийнейджърки, които са готови да ти направят свирка в тоалетната още преди да е почнал филма"(отново се извинявам за езика, ако е проблем ще се редактирам). Тааа и цялата поредица е такава, просто всичко тръгна прекалено лавинообразно. Просто щото някоя я е харесала тъпата депресия изливаща се от пошлите писаници на тая Стефани(как беше) е вдигнала пушилка... и айдееее всички депресирани тийнове се радват, ама и те не знаят защо Shocked Yoy
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач мания - Мода или наистина си струва.   Здрач мания - Мода или наистина си струва. EmptyВто Юни 29, 2010 9:30 pm

Гледах трейлъра, реших че ще е хубав филм. Влязох в една книжарница, книгата ми хвана окото и си я купих. После разбрах че са свързани и изживях най-брутално загубените си 6 седмици, като фен на нещо което не ми харесваше кой знае колко, но с приятелки които постоянно ми говореха за него. Без извиненея, но фила си е пълна боза, а книгата си има някои сладки, романтични и моменти и още толкова( + няколко нули отзад) депресантски идиотщини.

Най-спокойно заевявам, че това е просто поредната глупава мода и че всеки тийн трябва да мине през нещо такова (макар че ме е яд как си загубих времето)
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здрач мания - Мода или наистина си струва.   Здрач мания - Мода или наистина си струва. Empty

Върнете се в началото Go down
 
Здрач мания - Мода или наистина си струва.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Интереси и занимания :: Книги и Преса-
Идете на: