Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
Жена (още един разказ от мен) EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
Жена (още един разказ от мен) EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
Жена (още един разказ от мен) EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
Жена (още един разказ от мен) EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
Жена (още един разказ от мен) EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
Жена (още един разказ от мен) EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
Жена (още един разказ от мен) EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
Жена (още един разказ от мен) EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
Жена (още един разказ от мен) EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
Жена (още един разказ от мен) I_vote_lcap27%Жена (още един разказ от мен) I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
Жена (още един разказ от мен) I_vote_lcap27%Жена (още един разказ от мен) I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
Жена (още един разказ от мен) I_vote_lcap5%Жена (още един разказ от мен) I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
Жена (още един разказ от мен) I_vote_lcap32%Жена (още един разказ от мен) I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
Жена (още един разказ от мен) I_vote_lcap9%Жена (още един разказ от мен) I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
Жена (още един разказ от мен) 62160870 Жена (още един разказ от мен) 1059058a

 

 Жена (още един разказ от мен)

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
eastern_flower

eastern_flower


Брой мнения : 21
Points : 27
Reputation : 0
Join date : 06.03.2010
Age : 33

Жена (още един разказ от мен) Empty
ПисанеЗаглавие: Жена (още един разказ от мен)   Жена (още един разказ от мен) EmptyПет Мар 12, 2010 9:06 pm

Това е нещо малко по-различно от обичайните ми разкази.Но понякога се получават и такива чудеса на природата geek

Жена


Много романи са изписани за силната любов,за изпепеляващата и обсебваща,за жената,която не може без любимия мъж и дори посяга на своя живот.Твърде много.Но никой автор не се е спрял на история като моята.Чувствам се дори уникална.Все още никой не е писал за мен.За жена,поставяща себе си на първо място.За мен най-важен е Аз-ът.Собственото ми его стои над всичко останало и никой мъж не може да е по-важен от мен самата.Звучи ви странно?Смятате,че всяка жена умее да обича страстно и до гроб.Да,умее.Но единствено себе си…

Бях млада.Бяхме щастливо влюбени.Тъпо клише.Просто се обичахме.И ни беше добре заедно.Забавлявахме се,карахме се,сдобрявахме се и отново същия омагьосан кръг.Месеците минаваха,изтърколи се и година.И най-неочаквано дойде Той,който разруши всичко.Пръстенът с главно П.Плашещият годежен пръстен.Светът се срина.Осъзнах,че имам само един изход-да откажа.Колкото и да го обичах,не можех да се заробя.Бракът в моите очи е именно това.Именно поставянето на чуждите желания на първо място.За Бога,кой би рискувал собствената си свобода.За мен женещите хора са единствено глупаците.Неосъзналите,че няма нищо по-истинско и оставащо завинаги,освен себеуважението и свободата,която имаш.
Нараних го.Той ме остави.Не можел да бъде с жена,която не го обича.А аз го обичах.Имах чувства.Това,че не го обичам така,както той се надява,не значи,че не го обичам.Минало.Никога повече не ме погледна.Говорят,че не можел да ме забрави.Че веднъж нараниш ли,раната остава вечно.Може и да се е оженил,но все още ме вика в съзнанието си.Още ме сънува и си представя,че спящата до него съм аз.Той развали всичко.Себе си да обвинява.

Имах много любовници,а исках просто любов.Имах много мъже,но никога правилния.Имах всичко материално,но винаги нещо не ми достигаше.Можех да бъда всяка,но не и себе си.С тях.Вечно искащите силна любов при мен,а аз вечно отказващата да я дам.И отново бях сама.И отново започвах търсенето на мъж,който да ме разбере.Който да ми даде свободата,който да е доволен от това,което му давам и да не се надява на повече.

И сега,когато съм сама,но не и самотна,защото винаги ще имам себе си,започнах да се чудя.Аз ли бях крива,или те?В мен ли нещо не е наред,или във всички останали?Човек се ражда и умира сам.Защо е нужно да обича някого повече от самия себе си.Защо трябва да поставя чуждите желания пред своите.Нали другият пак ще си тръгне.Или поне няма да си отиде с теб,ти отново сам ще заминеш от този свят…
Явно аз съм изгубената душа.Явно има защо да няма романи за жените като мен.За кукувиците.За жените,които може да не създадат семейство и това няма да ги нарани.Нали жената е символът на продължението на рода.Нали това е нашата изконна задача.Да продължим.И да продължаваме.И да не спираме.И да сме силни и обичащи.Но не само себе си.Всеки може да се обича.А да се научим да обичаме другите.Повече от нас самите.Това е всъщност нашата задача.Да дарим любов.Да успеем да дарим и сърцето си,и живота си.В това е истинската сила.
Аз съм слаба.Просто една слаба жена.Не заслужавам ничие внимание.Достатъчно ми е моето собствено.А и едва ли някоя изменница би получила нечие чуждо.То е за тези,които са готови да се жертват не само за собственото си благо,но и за чуждото.За саможертвените.За силните жени.
Върнете се в началото Go down
^Drama Queen^

^Drama Queen^


Брой мнения : 55
Points : 71
Reputation : 0
Join date : 29.01.2010
Местожителство : in the arms of destiny :]

Жена (още един разказ от мен) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жена (още един разказ от мен)   Жена (още един разказ от мен) EmptyНед Мар 14, 2010 3:54 pm

Ами аз съм първа...разказът като идея ми хареса,новаторско е,защото не се срещат точно такива разкази,обръщащи внимание на различна гледна точка от общовъпризетата,клишираната.Поздравявам те за идеята,наистина точно това ме грабна.Написано е добре,но изреченията ти са прекалено кратки-да,хубаво е да има такива,които взаимно да се допълват едно след друго,но при теб те преобладаваха.Лично мен това ме издразни,иначе ми допадна начинът ти на изразяване.Щеше да е хубаво да има и малки описания,но виждам,че ти си заложила на разсъжденията.Еми още веднъж поздравления за добре свършената работа! ;]
Върнете се в началото Go down
eastern_flower

eastern_flower


Брой мнения : 21
Points : 27
Reputation : 0
Join date : 06.03.2010
Age : 33

Жена (още един разказ от мен) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жена (още един разказ от мен)   Жена (още един разказ от мен) EmptyЧет Мар 18, 2010 3:38 pm

Благодаря за коментара Smile
А за кратките изречения-те са присъщи на есетата,а това най-много на есе ми прилича.Дори сама не мога да си определя нещата,които съм написала sunny
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Жена (още един разказ от мен) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Жена (още един разказ от мен)   Жена (още един разказ от мен) Empty

Върнете се в началото Go down
 
Жена (още един разказ от мен)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Разказ за Джейн Ъндед (фенфикшън)
» Ако бях Бог за един ден
» Мислите на един Глупак.
» в памет на един национален герой
» за Трети март,българският идеал...и"пиянството на един народ"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Творчество :: Проза-
Идете на: