Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! I_vote_lcap27%Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! I_vote_lcap27%Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! I_vote_lcap5%Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! I_vote_lcap32%Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! I_vote_lcap9%Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! 62160870 Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! 1059058a

 

 Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!

Go down 
4 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Май 17, 2010 12:31 pm

Мисля че името за темата говори достатъчно за себе си!

Ето го и моето мнение - не разбирам, защо човек толкова усложнява нещата като противоречи на прородата си. Не си падам по изневерите, но честно казано май само лебедите са моногамни и от там идва въпроса, защо хората се залъгват душевно и измъчват себе си и околните?
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyВто Май 18, 2010 12:23 am

Странниче, не си права. Аз никога не съм изневерявал(няма и да го направя). Какъв е смисъла да си свързан с някой с който не си доволен? Щом не намираш всичко необходимо в един човек, тогава той/тя не е за теб
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyВто Май 18, 2010 1:32 pm

Май не съм се изразила привилно. Не казвам, че всички изневеряват, все се намира някой с достатъчно силна воля и себеконтрол, но имам предвид че идеята за изневяра минава през умовете на всички и за жаласт ли за радост( кой знае) все още има хора които са до толкова убедени че като се придържат само към партьора си нещата все някак ще процъфтят. Но (това си е мое мнение) честно погледнато ергенският живот е много по спокоен, отколкото човек да е само с един човек до себе си. Все пак няма какво да се залъгваме идеалният партньор не съществува и тези малки мислички, които ни сполитат от време на време, разрушават едни добри взаимотношения.

Все пак, от време на време, всички имаме нужда да избягаме от реалността и като казваме, че тези неща никога не ни минават през главите ние лъжем, и хората до нас и самите себе си. А това до известна степен прецаква нещата и показва, че до едно ниво никой не е моногамен.
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyВто Май 18, 2010 4:11 pm

Е разбира се, че минават мисли от сортна на:"Еба си тая мадама какъв за*ник има", но не затова става дума нали? Правилно казваш, че не съществува идеалния партньор, но аз казвам следното: всеки си има косури, но идеалния партньор е този чийто косури не ти пречат Wink
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyВто Май 18, 2010 4:34 pm

Оооо колко ще се забавлявам да те видя в криза на средната възраст с леко изперкала жена, но все пак си прав, до колкото мога да се саглъся с теб Smile.

Абе други желаещи да споделят мнение няма ли или само ние ще си спорим Smile
Върнете се в началото Go down
djenny_m

djenny_m


Брой мнения : 187
Points : 236
Reputation : 1
Join date : 25.02.2010
Age : 37
Местожителство : София

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyВто Май 18, 2010 5:27 pm

Напълно подкрепям Glrk. Аз също мисля, че ако човекът с който си не ти пасва, не си доволен от сексуалният си живот с него, ако вървите заедно, но гледате в различни посоки е по-добре да се разделите, вместо да си изневерите. Защото на кого всъщност изневерявате - на себе си или на него?
Защото в подобени ситуации, аз ръсъждавам, че не изневеряваш толкова на другия, колкото на себе си, на своите чувства. Предаваш себе си.
Не съм изневерявала досега. Имала съм възможност - много пъти, случвало ми се е някой да ме заинтригува и да ми завърти главата, но знам, че това е нещо, което ще отмине, защото е моментно привличане ... и съм се оказвала права всеки път и ако съм се поддала на него, наистина съм щяла да съжалявам, защото съм щяла да предам себе си, заради един импулс. Това не е редно!
Върнете се в началото Go down
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyВто Май 18, 2010 8:36 pm

Абе хора, кой говори за изневяра. Мразя лъжите и т.н., имам предвид че няма нищо лошо да имаш например отворена връзка или т.н., все пак с някой може да сте си лика прилика, но да не се задоволявате физически.

Но все пак това си е мое мнение и напълно уважавам вашите мнения, просто аз не гледам на нещата като вас.
Върнете се в началото Go down
djenny_m

djenny_m


Брой мнения : 187
Points : 236
Reputation : 1
Join date : 25.02.2010
Age : 37
Местожителство : София

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyВто Май 18, 2010 8:57 pm

Всеки си има мнение по въпроса. Не съм толкова либерална по отношение на понятието "отворена връзка".
Едно нещо ще цитирам, което изразава много ясно мнението ми в няколко реда:

Душа та ми не е пътека, през която да минеш и да си отидеш, душата ми не е камина пред която да се стоплиш и да си отидеш, душата ми е божи храм, влезеш ли веднъж в него, оставаш там!!!


Последната промяна е направена от djenny_m на Сря Май 19, 2010 12:23 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyВто Май 18, 2010 9:05 pm

Наистина хубав цитат, но до този момент в живота аз твърдо стоя на своите позиции. Все пак радвам се че не се боиш да изразиш своето мнение по темата и честно да си кажа намирам логика в него Smile.
Върнете се в началото Go down
djenny_m

djenny_m


Брой мнения : 187
Points : 236
Reputation : 1
Join date : 25.02.2010
Age : 37
Местожителство : София

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyВто Май 18, 2010 9:08 pm

Така е! afro С течение на времето възгледите на човек се променят. Това е част от личностното израстване.
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 5:48 pm

perfect_stranger написа:
все пак с някой може да сте си лика прилика, но да не се задоволявате физически.

А ти какво разбираш от физическото задоволяване? Няма как да ме убедиш, че си имала достатъчно много партньори(или изобщо някакъв партньор), че да изразяваш подобно мнение. Колко връзки си имала ти? Живяла ли си определен период от време с любимия човек, че да твърдиш, че може да обичаш някой и едновременно с това да не си доволна от него? Много ми е смешно, когато даден човек изразява НЕкомпетентното си мнение и базира теорията си на Догатки и неща, които са чути от 3-ти човек.
Mad
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 6:30 pm

Прав си. Мнението ми не е обективно - нито имам кой знае какъв физически опит, нито психическата нагласа за сериозна връзка, пък и годините ми говорят много за мен (тийнейджър), но едно мога да ти кажа за себе си - искам всичко или нищо, или поне ней-доброто в дадена област.
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 6:52 pm

Ама какво общо има едното с другото? Ти би ли приема приятеля ти да прави секс с други хора? Как би живяла с човек, който знаеш, че не
можеш да му дадеш необоходимото му? Някак си ми е нелогично

*и защо се обиждаш? Нямам за цел това. Просто искам да изясниш тезата си
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
Денерис

Денерис


Брой мнения : 14
Points : 21
Reputation : 1
Join date : 17.06.2010

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 8:46 pm

Подкрепям авторката на темата... Моята философия е "Не ме питай, за да не се налага да те лъжа". Цялата концепция за моногамна връзка ми е доста мъглява и съмнителна. Малко разнообразие не вреди, даже подпомага издръжливостта на връзката. Пък и аз лично възприемам изневярата, като нещо по-скоро емоционално, от колкото физическо, т.е. забежка за една нощ не е страшна, страшното е, когато има паралелна връзка. Относно последния пост - нямам проблем момчето с което съм да спи с други, стига аз да съм на първо място и по възможност да се крие и да не разбера с кого спи.
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 8:51 pm

Раздираш шеовете на реалността... Какво означава "Да ми изневерява, но да не ми казва"?

Значи твоето мислене е: - Да ходи да си е*е кифлите, ама да ме лъже, че не го прави... Mad
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 8:51 pm

Добре, моето мнение е следното - в свят на технологии, интернет, и грехове на всяка пряка, в свят в който харата са прекалено погълнати от себе си не разбирам, защо ценности наложени от цървата трябва да ни влияят. Реално погледнато, тялото жадува за едно, ума за друго, сърцето диктува трето, така че успех на тези които търсят принца си на бял кон, аз възнамерявам да се насладя на всичко, без да ми се налага да изневерям, да деля или нещо подобно, а просто да опитам от всичко което ми предлага живота без един ден да се събудя на 45 омъжена за задник и да не искам да прекратим отношения, заради "семейството" ни, докато в действителност вече сме си просто хора с история и силни чуства без искрата, която е нужна.

Тоест живота е твърде кратък за да се лишаваш от нещо тъй първобитно в замяна на друго.

И дано вече ми се разбира мисълта Smile
Върнете се в началото Go down
Денерис

Денерис


Брой мнения : 14
Points : 21
Reputation : 1
Join date : 17.06.2010

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 8:55 pm

Glrk написа:
Раздираш шеовете на реалността... Какво означава "Да ми изневерява, но да не ми казва"?

Значи твоето мислене е: - Да ходи да си е*е кифлите, ама да ме лъже, че не го прави... Mad

Не да ме лъже - да не ми го навира в очите, има разлика. Просто не го питам и не го карам да ме лъже, това е. "Не питат - не казвай!"
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 8:58 pm

Никой не е казал, че когато не можеш да живееш един човек, не можеш да се разведеш с него... ужас. Помисли от друга страна. В аккъв Свят ще израснат децата ти? Какъв морален урок ще им дадеш, когато разберат, че и майка им и баща им спят с различни хора? Какво семейство би било това?
- ДЪще аз днес няма да съм вкъщи, щото тряя да си отида при е*ача.....
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
Денерис

Денерис


Брой мнения : 14
Points : 21
Reputation : 1
Join date : 17.06.2010

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 9:02 pm

Виж сега, когато има деца и семейство, всичко друго минава на заден пран. Чао живот, чао случаен секс, чао полигамия. Има ли деца, те стават центъра на личната ти вселена и вече не си свободен да правиш каквото си искаш. Говорим за една връзка преди етапа семейство.
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 9:03 pm

Значи тога мила моя ти не разбираш смисъла на Термина Моногамия
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
Денерис

Денерис


Брой мнения : 14
Points : 21
Reputation : 1
Join date : 17.06.2010

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 9:06 pm

Нима? кое те наведе на тази мисъл?

п.п. и не ме наричай мила моя, защото ми настръват косите от такива обръщения.
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 9:08 pm

Може и косъмчетата на ръцете да ти настръхва... знам ли?
Как може да съществува моногамия във временна връзка? Това е все едно да кажеш, че една константа е констранта само до определено време... Направо ме зареждате с вечерната доза смях Laughing
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
Денерис

Денерис


Брой мнения : 14
Points : 21
Reputation : 1
Join date : 17.06.2010

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 9:12 pm

Връзката става семейство, когато се появи дете. До тогава е временно явление, което може лесно да бъде прекратено. А когато има семейство (поне от женска гледна точка) най важно е детето, ти не само не поглеждаш чуждото, но и своето не заглеждаш особено. Във вразката няма моногамие, в семейството - има.
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 9:14 pm

Ето ти да се образоваш малко Моногамията

И друг път да не ставаш за смях като твърдиш нещо
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
Денерис

Денерис


Брой мнения : 14
Points : 21
Reputation : 1
Join date : 17.06.2010

Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! EmptyПон Юли 05, 2010 9:16 pm

Значи, ти си верен само на брачната си партньорка така ли?
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!   Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"! Empty

Върнете се в началото Go down
 
Вашето мнение за моногамията и "отворената връзка"!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Какво има под вашето Ctrl + V ?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Интереси и занимания :: Love zone-
Идете на: