Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
AC/DC фен клуб EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
AC/DC фен клуб EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
AC/DC фен клуб EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
AC/DC фен клуб EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
AC/DC фен клуб EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
AC/DC фен клуб EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
AC/DC фен клуб EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
AC/DC фен клуб EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
AC/DC фен клуб EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
AC/DC фен клуб I_vote_lcap27%AC/DC фен клуб I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
AC/DC фен клуб I_vote_lcap27%AC/DC фен клуб I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
AC/DC фен клуб I_vote_lcap5%AC/DC фен клуб I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
AC/DC фен клуб I_vote_lcap32%AC/DC фен клуб I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
AC/DC фен клуб I_vote_lcap9%AC/DC фен клуб I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
AC/DC фен клуб 62160870 AC/DC фен клуб 1059058a

 

 AC/DC фен клуб

Go down 
+5
Geast
perfect_stranger
Шляп
BLACKxRIDER
Love.
9 posters
АвторСъобщение
Love.
The big Mama
Love.


Брой мнения : 293
Points : 584
Reputation : 14
Join date : 24.01.2010
Age : 31

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyПет Яну 29, 2010 8:36 pm

AC/DC е австралийска хард-рок група. Формирана е в Сидни през декември 1973г. Продажбите на техните албуми се оценяват на повече от 150 милиона копия, като Back in Black (1980г.) продава 21 милиона само в САЩ, и над 40 милиона по целия свят. Групата има два отличаващи се водещи вокала, затова феновете разделят историята й на ерата Bon Scott (1974-80г.), и ерата Brian Johnson (от 1980г. до днес). Въпреки че AC/DC са считани за пионери в хардрока и хевиметъла, членовете на групата винаги са твърдяли, че свирят рокендрол.

Историята на групата започва с тримата братя Angus, Malcolm и George Young родени в Глазгоу, Шотландия, чието семейство се премества в Сидни, още докато са деца. Най-възрастният от тях, George, първи започва да свири на китара, но скоро е последван от братята си. Той е член на най-успешната австралийска група от 60-те години The Easybeats.

Името AC/DC (alternating current/direct current) е предложено на тримата братя от сестра им Margaret, която го забелязала върху етикета на електрически трион. Съществуват слухове, че басистът Cliff Williams е предложил името The Razor’s Edge, които обаче не са верни, тъй като той се присъединява към групата едва през 1977г. и няма предишни контакти с останалите членове.

В началото съставът на AC/DC често се мени, докато към групата не се включва родения в Шотландия вокал Ronald ”Bon” Scott, което бележи началото на истинския им успех. С оригиналния вокал Dave Evans групата записва едва три сингъла. Това са Rocking In The Parlour, Show Business и Can I Sit Next To You Girl, като Show Business и Can I Sit Next To You Girl са презаписани и със Scott.

Между 1974г. и 1978г., след серия изяви по националното телевизионно музикално шоу Countdown, AC/DC се превръща в една от най-популярните групи в Австралия. Те записват редица хитови албуми и сингли, включително вечния рок-химн It’s A Long Way To The Top (If You Wanna Rock ‘n’ Roll). Групата подписва договор с компанията Atlantic Records, която им осигурява изяви като подгряващи изпълнители на концерти на Alice Cooper, Black Sabbath, Kiss, Cheap Trick, Nazareth, Foreigner, Thin Lizzy и The Who.

Третият албум на AC/DC е озаглавен Dirty Deeds Done Dirt Cheap и излиза на пазара през 1976г. Албумът, който ги изстрелва по върховете на рок-класациите обаче е Highway To Hell. Той е издаден през 1979г. и е продуциран от Mutt Lange.

На 19 февруари 1980г. внезапно умира Bon Scott. Официалната версия е че след поредното парти Scott припада и е оставен да спи в колата на Allistair Kinnear, който го намира мъртъв на сутринта. Резултатите от аутопсията показват, че всъщност причина за смъртта е хипотермия. Но съществува и неофициалната версия, че Bon Scott умира от свръхдоза хероин.

Групата е насърчена от родителите на починалия вокалист да намирят негов заместник. Това е англичанинът Brian Johnson, бивш член на Geordie. С него AC/DC довършват албума Back in Black. Той се превръща в най-продавания им албум и включва хитове като Back in Black, който неофициално е написан в памет на Scott, както и You Shook Me All Night Long. Следващият албум For Those About to Rock We Salute You (1981г.) също има добри продажби и е приет радушно от критиците и феновете.

През 1983г. AC/DC се разделят с Mutt Lange, за да продуцират сами Flick of the Switch. Както се и очаква, албумът не достига нивото на предишните. Освен заради слухове, че е алкохолик, барабанистът Phil Rudd напуска групата и заради мистериозен спор с един от останалите членове, вероятно Malcolm. Заменен е от Simon Wright, който е избран на тайно прослушване. В новия състав, AC/DC издава през 1985г. не толкова успешният Fly On The Wall, продуциран от братя Young.

През 1986г. групата се завръща в класациите с песента Who Made Who от едноиммения албум, който е саундтрак към филма на Стивън Кинг “Maximum Overdrive”. Албумът включва два нови инструментала, както и някои стари хитове. За издаването на следващият си албум Blow Up Your Video (1988г.), AC/DC отново се събира с първите си продуценти Harry Vanda и George Young. Албумът влиза в британския Топ 10 за сингли с песента Heatseeker.

След като Wright напуска групата, заменен от Chris Slade, братя Young започват сами да пишат текстовете на всички песни. Заедно с новия си продуцент Bruce Fairbairn, AC/DC издава следващия си албум The Razor’s Blade, който става мултиплатинен.

През 1994г. Phil Rudd се завръща в групата. Въпреки че оценяват Slade като прекрасен барабанист, желанието на групата да се събере отново с Rudd надделява. И така в състава си от 1980-83г. AC/DC издават Ballbreaker през 1995г. и Stiff Upper Lip през 2000г.. И двата албума са продуцирани от Rick Rubin.

През 2002г. списание “Q” ги включва сред 50-те групи, чиито концерт човек трябва да посети, преди да умре.
AC/DC сключват дългосрочен договор с компанията Epic Records.

През март 2003г. AC/DC са приети в рокендрол залата на славата, изнасяйки грандиозен спектакъл в хотел Waldorf Astoria в Ню Йорк. През май същата година Malcolm Young получава наградата Ted Albert, за огромния си принос към австралийската музика. На 1 октомври 2004г. в Мелбърн, Австралия, улица Corporation Lane е официално прекръстена на ACDC Lane.

снимки-
AC/DC фен клуб Ac_dc_lyrics AC/DC фен клуб Acdc2 AC/DC фен клуб Acdcworld AC/DC фен клуб AC_DC-4

Аз Знам, че в този форум се спотайва един върл фен на тая група (дори му помогнах занабавянето за билета :>
Върнете се в началото Go down
https://artzone.bulgarianforum.net
BLACKxRIDER

BLACKxRIDER


Брой мнения : 23
Points : 46
Reputation : 0
Join date : 26.01.2010
Age : 36
Местожителство : България

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: :)   AC/DC фен клуб EmptyПет Яну 29, 2010 8:41 pm

яко яко яко.Много се кефя на AC/DC Smile rendeer cheers lol! lol! lol! Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep
Върнете се в началото Go down
http://azsamchovek.com
Шляп

Шляп


Брой мнения : 41
Points : 47
Reputation : 0
Join date : 05.02.2010

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyПет Фев 05, 2010 10:52 am

AC/DC рулират от всякъде!! Нямам търпение до концерта им на 14-ти! Само си гледам билетите и се чидя как да им намеря рамка! Страхотна глупа, страхотни песни!
Любимите им тяхни са T.N.T. , Back in Black, Jack, Walk All Over You, Highway to Hell, Hell's Bells, Live Wire, School Days, Rocker.. Ох,не, ужасно много са!
Върнете се в началото Go down
BLACKxRIDER

BLACKxRIDER


Брой мнения : 23
Points : 46
Reputation : 0
Join date : 26.01.2010
Age : 36
Местожителство : България

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: :)   AC/DC фен клуб EmptyПет Фев 05, 2010 4:31 pm

оле оле оле оле :strah: Idea Yoy lol! Всички техни песни.И аз ще ходя и ще се кфя на тях.Скътах си билета насигурно място Smile имам си снимки на билета
Върнете се в началото Go down
http://azsamchovek.com
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyВто Фев 09, 2010 8:21 pm

Най-добрите!!!
Бтори като тях няма никъде!
Back in Black, Jack, Highway to Hell и още много други песни които мога да слушам вечно!
Концерта ще е велик!!! drunken lol!
Върнете се в началото Go down
Geast




Брой мнения : 645
Points : 827
Reputation : 5
Join date : 13.02.2010
Age : 28

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyСъб Апр 24, 2010 3:34 pm

Добри са, но да са най-великите - не са. Имат някой по-добри песни, но пък аз така и така не си падам по толкова лекото. Дано концерта им да си струва парите, въпреки че са толкова остарели.
Върнете се в началото Go down
Love.
The big Mama
Love.


Брой мнения : 293
Points : 584
Reputation : 14
Join date : 24.01.2010
Age : 31

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyСъб Апр 24, 2010 6:13 pm

Здравейте! Кои ще ходят на концерта на Айси/ Диси Idea gay
Върнете се в началото Go down
https://artzone.bulgarianforum.net
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyСъб Апр 24, 2010 7:15 pm

АЗ!!!!!!!! What a Face tanzen
Върнете се в началото Go down
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyСъб Май 15, 2010 1:51 pm

Беше ВЕЛИК концерт!!! What a Face elephant tanzen lol! tanzen Drums tanzen elephant


Искам пак! Sad
Върнете се в началото Go down
Lavatera

Lavatera


Брой мнения : 53
Points : 63
Reputation : 0
Join date : 21.02.2010
Age : 34
Местожителство : Пловдив

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyСъб Май 15, 2010 7:23 pm

Още не мога да се оттърся от еуфорията, ей! Великани, които направиха епичен концерт. Каквото и да се каже, малко ще е. А, Ангъс съм го признала за нечовек.
Велико, великоооооооооооооо!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
http://bezplatni-misli.blogspot.com/
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyСъб Май 15, 2010 8:02 pm

След този концерт света ми се струва убийствено скучен, не че не си е Smile

За групата... за ефектите... дори и за публиката беше си невероятно!!! Трябва да се види, да се изживее, за да се разбере. И това го казава човек, който беше в одврат компания!

А Ангъс 100% не е човек, но каквото и да е го боготворя Inlove tanzen
Джонсън о къде го вади тоя глас не знам elephant lol!

Ама на The Jack се разпрах направо, замалко и аз да започна Smile това е любимата ми тяхна песен и на концерта, меко казано, пощурях. Абе всичките които бяха ги обожавам Smile lol! lol! lol! tanzen tanzen Исках да чуя и Jailbreak обаче, ама карай на друг концерт Smile
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 335
Points : 423
Reputation : 2
Join date : 23.03.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyПон Май 17, 2010 12:06 pm

исках и аз Crieng ама нейсе... пак ме прецакаха
А концерта е нямало как да не е Уникален, това все пак са AC/DC Wink
Върнете се в началото Go down
http://alexandernachev.weebly.com/index.html
perfect_stranger

perfect_stranger


Брой мнения : 239
Points : 305
Reputation : 9
Join date : 07.02.2010
Age : 29
Местожителство : Pz

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyПон Май 17, 2010 12:09 pm

ВЕрно са си те прецакали. Другият път Wink
Върнете се в началото Go down
Fitzroy

Fitzroy


Брой мнения : 64
Points : 72
Reputation : 2
Join date : 15.04.2010
Age : 36
Местожителство : Somewhere in the Universe

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyПет Юни 04, 2010 10:46 pm

По принцип са ми много хард, за моя вкус, но след като чух Thunderstruckв един от епизодитена Свърахестествено...точно тази песен ми стана наистина любима и много я харесвам. А също и Carry on my wayward son, но тя е на Канзас и е друга работа...
Върнете се в началото Go down
Perfection.

Perfection.


Брой мнения : 43
Points : 52
Reputation : 2
Join date : 20.05.2010
Местожителство : The invisible strawberry field.

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyПон Юни 07, 2010 9:50 am

Мен не ме радват като цяло, но определено си имат добрите песни, тъй че няма да ги оплювам толкова. Ходих и на концерта им в София, там си прекарах добре, въпреки че очаквах малко повече.
Върнете се в началото Go down
Geast




Брой мнения : 645
Points : 827
Reputation : 5
Join date : 13.02.2010
Age : 28

AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб EmptyПон Юни 07, 2010 10:28 am

Еми хората остаряха, каквото и да се говори със сигурност са имали доста по добри шоута, но пък поне някой хора много им се изкефиха ^^
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





AC/DC фен клуб Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC фен клуб   AC/DC фен клуб Empty

Върнете се в началото Go down
 
AC/DC фен клуб
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Аниме фен клуб
» Фен клуб на стария рок
» фен клуб Хари Потър
» Фен клуб на заблеяните човечета
» Клуб на хората с интересно, та дори и странно хоби.

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Развлечения :: Фен зона-
Идете на: