Artzone
Artzone
Artzone
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Artzone

Сайтът за изкуство и култура
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Latest topics
» Къде е коледното настроение
Майчина любов EmptyЧет Дек 12, 2013 7:08 pm by moredn

» Мисъл на деня
Майчина любов EmptyЧет Дек 12, 2013 7:03 pm by moredn

» Какво търсим тук?
Майчина любов EmptyЧет Дек 12, 2013 7:01 pm by moredn

» Идилия в бледи стихове
Майчина любов EmptyСъб Юли 20, 2013 12:15 pm by hrodopski

» Мъдри мисли свързани с любовта
Майчина любов EmptyНед Юли 14, 2013 12:29 pm by moredn

» Колко жалко, колко болно
Майчина любов EmptyПон Апр 29, 2013 5:41 pm by hrodopski

» Нож с две остриета
Майчина любов EmptyСря Авг 22, 2012 7:31 pm by perfect_stranger

» Какво слушате в момента?
Майчина любов EmptyЧет Апр 05, 2012 5:23 pm by Glrk

» ПОКАНА - АРТ РЕЗИДЕНЦИЯ "СТАРОТО УЧИЛИЩЕ", 2012
Майчина любов EmptyСря Апр 04, 2012 10:42 am by palica

Poll
Какво търсим тук?
Влизам, за да видя/покажа различни произведения на изкуството.
Майчина любов I_vote_lcap27%Майчина любов I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Любопитно ми беше в началото и се привързах към сайтчето.
Майчина любов I_vote_lcap27%Майчина любов I_vote_rcap
 27% [ 6 ]
Търся нови запознанства и контакти.
Майчина любов I_vote_lcap5%Майчина любов I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Разнообразявам скуката.
Майчина любов I_vote_lcap32%Майчина любов I_vote_rcap
 32% [ 7 ]
И аз не знам защо съм тук?
Майчина любов I_vote_lcap9%Майчина любов I_vote_rcap
 9% [ 2 ]
Общо гласове : 22
Навигация
 Portal
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Форум
Приятели:
Майчина любов 62160870 Майчина любов 1059058a

 

 Майчина любов

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
sparkling_dust

sparkling_dust


Брой мнения : 303
Points : 342
Reputation : 4
Join date : 29.01.2010
Age : 32

Майчина любов Empty
ПисанеЗаглавие: Майчина любов   Майчина любов EmptyПон Мар 29, 2010 8:01 pm

Майчина любов


Нощ, по-тъмна от всяка друга. Нощ, в която се случи един ужас, нещо, което не бе правилно, нещо, което преди не разбирах...
- Смърт! Обесете я! Убийца!- крясъците на тълпата се носеха в тъмнината. Тълпа от прости и слепи за истината хора. Хора, чиято радост бе да видят как някой умира. А там- пред тълпата, окована във вериги вървеше Тя. Пламъците на факлите огряваха бледото й лице. Тя знаеше какво ще се случи. Всички знаеха, дори и аз, но все още не можех да го приема. Не можех...
Жената вървеше, с високо вдигната глава, а лицето й бе безизразно. Тя бе приела смъртта и сега единственото, което очакваше бе тя да дойде и да я отведе. Не можех да разбера защо животът бе толкова жесток към нея.., към мен... Бягах сред тълпата, опитвайки се да я достигна, да я докосна поне още веднъж, преди смъртта да ми я отнеме, преди тези хора да ми я отнемат. Блъсках се в хората, падах и ставах... Стигнах на няколко метра от Нея. Исках да викам, но знаех, че щяха да ме отведат, ако раберяха, че съм тук. Тя се огледа и погледът й се спря върху мен. Видях болката, която изпълни очите й, когато видя сълзите ми, видях и щастието й от това, че ме вижда отново. Лицето й, безизразно до този момент, сега се бе разтеглило в лека усмивка, но редом с тази усмивка вървеше и тъгата. Пламъците на факлите огряха сълзите й, които се стичаха по бялото й и красиво лице. Знаех, че плаче и от щастие, но и от мъка, че никога няма да ме види. Тя бе сторила това, което смяташе за правилно и бе щастлива, дори горда от решението си. Но не можеше и да отрече, че щях да й липсвам...
Погледна ме с прекрасните си и дълбоки очи, които крещяха, че ме обичат. След това извърна поглед от мен и продължи да върви напред към площада, към своята смърт гордо, с усмивка на устата.
Продължих да я следвам, блъсках хората или по-точно паплач, която се бе насъбрала да гледа. Едни лишени от ценности и чувства хора, които клеветят, за да не бъдат наклеветени, радват се на чуждото нещастие, обичат да гледат смъртта...
- Убийте я! На бесилото!- продължаваха да викат хората. Вече бяхме пред бесилото. Смъртта й бе близо. Най-после тези безчувствени твари щяха да получат желаното, а аз щях да я загубя, завинаги. Тя се качи на столчето, подложено под въжето. Без даже да махнат веригите й, двамата пазачи й сложиха въжето на врата. Не стига, че щеше да умре, ами щеше да си отиде като затворник, окована... Единият пазач се отдръпна, а другият ритна столчето. И краят дойде... Тя се гърчеше, задушавайки се, умирайки... Смъртта я бе прегърнала здраво и колкото и да риташе Тя умря... Всичко свърши... Очите й застинаха, завинаги, приковани върху мен. Тя умря... Моята майка умря...
Горчиви сълзи се лееха от очите ми, викове, превръщащи се в откъслечни хрипове, задавени от мъката и сълзите. А те се радваха, смеееха се, пляскаха... Какво падение- да се радваш на смъртта...
Майка ми бе мъртва... А те се смееха... И като се замисля, че аз бях виновна Тя да умре.
Моя бе вината... Аз трябваше да се люлея на бесилката, а не Тя... Толкова смел и достоен човек като нея не трябваше да си отиде, Тя не биваше да ме напуска... Аз трябваше да умра, защото аз го убих, а не Тя. Майка ми бе поела моята вина, бе ме спасила. Онзи нещастник се бе опитал да ме изнасили и аз го наръгах с ножа. Беше самозащита, но майка ми, знаейки какви са хората, пое вината. Колко смела и жертвоготовна бе. Тя умря, заради мен, защото ме обичаше. И какъв бе смисълът!? Вече я нямаше, аз бях сама... Сама със спомена за вината си и за нейната жертва...
Изминаха много години и сега, когато пиша това, аз вече съм жена, която има семейство. Обичам мъжа си, обичам децата си... И едва сега разбирам постъпката на майка ми. Та и аз бих постъпила така. И аз бих дала живота си за децата си, бих умряла за тях... Бих се усмихвала, докато умирам, само при мисълта, че те са живи...
Сега най-после разбирам. Напълно ясно ми е. Няма по-силна любов от майчината...

Christina Aguilera - Oh, Mother
Върнете се в началото Go down
Madame Vilette
Потребител за месец март 2010 г
Madame Vilette


Брой мнения : 192
Points : 245
Reputation : 11
Join date : 02.02.2010
Age : 35

Майчина любов Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майчина любов   Майчина любов EmptyПон Мар 29, 2010 8:07 pm

ИИИИИВ! Супер е! Много изразително! Бравос! Давай все така, искам да виждам повече творби, написани от теб. Продуктивност се иска, момиче! Inlove Inlove Inlove
Върнете се в началото Go down
Love.
The big Mama
Love.


Брой мнения : 293
Points : 584
Reputation : 14
Join date : 24.01.2010
Age : 31

Майчина любов Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майчина любов   Майчина любов EmptyПон Мар 29, 2010 8:07 pm

Разказът и идеята са много хубави. Разплака ме! Благодаря за възможността да прочета това.
Върнете се в началото Go down
https://artzone.bulgarianforum.net
Sponsored content





Майчина любов Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Майчина любов   Майчина любов Empty

Върнете се в началото Go down
 
Майчина любов
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» За животните с любов
» Моята първа любов
» Една любов обезсмисля целия живот...
» "ЛЮБОВ и ОМРАЗА" - фик на Djenny_m

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Artzone :: Творчество :: Проза-
Идете на: